Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / PIJANY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI KOMENDANTA
policja 10

PIJANY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI KOMENDANTA

Szybka reakcja komendanta Komisariatu Policji w Urszulinie doprowadziła do wyeliminowania z ruchu kolejnego kierowcy „na podwójnym gazie”. Szef urszulińskich policjantów po otrzymaniu informacji od swoich mieszkańców o nietrzeźwym kierującym osobiście zatrzymał pijanego. Okazało się, że oprócz jazdy w stanie nietrzeźwości 62-latek wsiadł za kierownicę mimo obowiązującego go zakazu kierowania, do tego pojazdem bez aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia. Teraz odpowie za swoje postępowanie. Może mu grozić nawet do 3 lat więzienia.

Wczoraj w godzinach południowych w trakcie wykonywania obowiązków służbowych Komendant Komisariatu Policji w Urszulinie otrzymał informację, że w m. Urszulin samochodem m-ki Hyundai może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Komendant osobiście pojechał we wskazane miejsce, żeby zweryfikować  zgłoszenie.

Rzeczywiście asp. szt. Jarosław Lange, za chwilę zauważył wskazany wcześniej przez mieszkańców pojazd, który jechał ul. Lubelską, a następnie wjechał w ul. Szkolną. Komendant natychmiast zatrzymał samochód do kontroli drogowej, którego kierującym okazał się być 62-latek z gm. Sosnowica.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości – bowiem ma w organizmie ponad 0,7 promila. Jednak kierujący  miał coś jeszcze na sumieniu. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do października 2020 roku, a oprócz tego kierował pojazdem bez aktualnych badań technicznych  oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

Teraz 62-latek z gm. Sosnowica odpowie za  jazdę „na podwójnym gazie” oraz złamanie zakazu sądowego. Za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

E.T.

About TV Włodawa

27 odwiedzających teraz
3 gości, 23 bots, 1 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 27 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 229 o godz. 05-16-2018 10:27 am UTC
Ten rok: 229 o godz. 05-16-2018 10:27 am UTC