Home / Pewne absolutorium w powiecie
powiat wlodawa

Pewne absolutorium w powiecie

Radni komisji rewizyjnej nie mieli żadnych uwag przed udzieleniem absolutorium zarządowi powiatu z wykonania budżetu za 2011 rok. Co ważne, także kontrolerzy z Najwyższej Izby Kontroli i Regionalnej Izby Obrachunkowej nie mieli zastrzeżeń do wykonania budżetu.

 

W czwartek (28 czerwca) odbędzie się sesja Rady Powiatu we Włodawie. Poza udzieleniem absolutorium radni zajmą się także aż kilkunastoma projektami uchwał (dotyczą m.in.: ustalenia harmonogramu dyżurów nocnych, świątecznych pełnionych przez apteki; wyrażenia zgody na zbycie w drodze przetargu nieograniczonego nieruchomości we Włodawie; udzielenia dotacji Cerkwi Prawosławnej we Włodawie oraz kościołowi pw. św. Ludwika we Włodawie; ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych; zatwierdzenia sprawozdania finansowego SP ZOZ we Włodawie za 2011 r.).

Starosta Wiesław Holaczuk jest przekonany, że absolutorium za wykonanie budżetu 2011 r. Zarząd Powiatu otrzyma gładko. – Nie obawiam się głosów krytycznych, jeśli tylko wziąć kwestie merytoryczne. Ubiegłoroczny budżet był prześwietlany jak żaden inny. Kontrolowali go specjaliści z Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz z Najwyższej Izby Kontroli. Nie doszukali się żadnych uchybień. Jeśli chodzi o kwestie merytoryczne, naprawdę niczego się nie obawiam. Gorzej, jeśli ktoś będzie chciał patrzeć na ten budżet przez np. pryzmat sympatii czy antypatii do mnie czy członków zarządu. A głosy konstruktywnej krytyki często są dla mnie i całego zarządu impulsem do jeszcze lepszej i wydajniejszej pracy. A był to rok rekordowy tak pod względem dochodów, jak i wydatków. Dochody wyniosły prawie 62 mln zł, zaś wydatki zamknęły się kwotą bez mała 66 mln zł – mówi starosta.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

19 odwiedzających teraz
1 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 32 o godz. 10:22 pm UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC