Home / Aktualności / PAWKIN koncert przeniesiony
2012_11_03_Pawkin_068

PAWKIN koncert przeniesiony

W ramach uroczystości żałobnych po śmierci Tadeusza Mazowieckiego prezydent Bronisław Komorowski ogłosił jednodniową żałobę narodową, którą wyznaczył na 3 listopada – poinformowała Kancelaria Prezydenta. Tego dnia odbędzie się pogrzeb byłego premiera. W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany koncert, którego organizatorem jest Włodawski Dom Kultury, zespołów PAWKIN, ENCLOSE (Meksyk) oraz Ulica Wyzwolenia (Włodawa) został przeniesiony na niedzielę 15 listopada na godz. 18:30. Wszystkie sprzedane bilety zachowują swoją ważność.

Zespół Pawkin to półfinaliści 5 edycji programu Must Be The Music. Zostali zwycięzcami w głosowaniu na najlepszego wykonawcę 5-go odcinka, w którym wykonali autorski utwór „Pomóż Mi”, bardzo ciepło przyjęty przez publiczność i widzów. Zajęli także 4 miejsce w rankingu wszystkich wykonawców, którzy wzięli udział w odcinkach castingowych. Grupa istnieje od listopada 2011 roku, a już osiągnęła olbrzymi sukces znajdując się w grupie 32 wykonawców wyłonionych spośród ponad 11 500, którzy próbowali swoich sił w programie. Świadczy to o sile i jakości jaką niesie ze sobą zespół Pawkin. Siła ta bierze się stąd, iż to nie tylko grupa muzyków, ale także grupa przyjaciół. Widać to przede wszystkim na koncertach, gdy ze sceny emanuje potężna dawka energii i pozytywnych emocji.

Zespół wydał dwa single, nagrane i wydane w obecnym składzie – „Zaufaj Mi Jeszcze Raz” oraz „To Co Chcesz Usłyszeć”, a już wkrótce ukaże się płyta, która jest już gotowa i czeka jedynie na wydanie. Zespół wykonuje na koncertach utwory autorskie w języku polskim, jak i starannie dobrane covery i standardy – polskie i zagraniczne. Hasło jakim określamy twórczość zespołu to – „Energetycznie, Rockowo, Po polsku!” I taka jest twórczość zespołu. Pełna energii, rockowa, ale melodyczna i co najważniejsze – po polsku! Pawkin występował przed różnorodną publicznością. Czy jest nią 5-tysięczna grupa studentów, czy 60-osobowa grupa skazańców (zespół brał udział w festiwalu „Ku Wolności” grając dla osadzonych w lubelskim areszcie), czy też 4 miliony widzów TV, Pawkin zawsze podchodzi do występów z takim samym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Grupa świetnie czuje się na koncertach plenerowych, klubowych czy imprezach zamkniętych. Wynika to stąd, że koncerty to ich żywioł i uwielbiają je grać!

Zespół Enclose powstał w lecie 2011 r. w Chihuahua, Meksyku z inicjatywy wokalisty i autora tekstów Juana Carlosa Cano oraz gitarzysty Billiego Dime (obaj poprzednio byli członkami grupy Dxtr). Basista Shuii Andujo dołączył do formacji uzupełniając „power trio”.

Grupę charakteryzuje hard rockowe brzmienie, mocne gitarowe riffy połączone z melodyjnym, lekko chrypiącym wokalem. Muzyczne wpływy to przede wszystkim: Buckcherry, Pantera, Fuel, STP, Alice in Chains, Iron Maiden, Velvet Revolver i Guns N’Roses. Zespół miał przyjemność dzielenia sceny z wielkimi zespołami takimi jak Toto, Yes i Asia podczas ich trasy koncertowej jako AKA w Meksyku.
Grupa koncertuje regularnie w lokalnych klubach w Meksyku, uczestniczy w stanowych festiwalach oraz różnorodnych imprezach muzycznych. Enclose ma już na swoim koncie pierwsze występy w Polsce. W 2012 roku w ramach trasy koncertowej „Soul Digging Tour 2012” zespół gościł m.in. na juwenaliach Politechniki Wrocławskiej, festiwalu KortoFest 2012 w Olsztynie czy juwenaliach Politechniki Lubelskiej. W grupie nie brakuje również polskich akcentów. W maju 2012 roku do zespołu dołączył polski klawiszowiec Piotr Włodarczyk.

źródło: WDK

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
3 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 12:33 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC