Home / Patronem SOSW został Ksiądz Twardowski
szkola

Patronem SOSW został Ksiądz Twardowski

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie będzie miał patrona. Uroczystość nadania placówce imienia ks. Jana Twardowskiego, połączona z odsłonięciem pamiątkowej tablicy i poświeceniem sztandaru, odbędzie się w październiku.

 A wszystko w odnawianym obecnie, poszerzonym o dodatkową bazę dydaktyczną budynku przy ul. Partyzantów. Do działań mających na celu wybór patrona zaangażowała się cała społeczność szkolna. Podczas różnorodnych spotkań uczniowie mieli okazję zapoznać się z życiem oraz działalnością ks. Jana Twardowskiego. Twórczość poety stała się również inspiracją do przeprowadzenia konkursów recytatorskich, plastycznych i fotograficznych, w tym dwóch o randze wojewódzkiej: konkursu fotograficznego „Świat widziany oczami ks. Jana Twardowskiego” oraz recytatorskiego „Poezja dziecięcej radości i młodzieńczych marzeń. Jan od Biedronki – poezja ks. Twardowskiego”.
- Postać ks. Jana Twardowskiego będzie pełnić ważną rolę w procesie dydaktyczno-wychowawczym niepełnosprawnych dzieci i młodzieży naszego ośrodka – mówi dyrektor SOSW Irena Dejer – Jego poezja wpłynie na kształtowanie postaw i zachowań uczniów oraz pomoże w wyborze właściwych wartości wżyciu. Patron placówki będzie na zawsze „opiekuńczym duchem” szkoły, który wskaże jak stawiać czoła przeciwnościom życiowym. Ksiądz Jan Twardowski to jeden z nielicznych poetów, który posiadał dar przekazywania najważniejszych wartości i idei poprzez proste słowa dobroci, mądrości i życzliwości. Ze wszystkich nagród, jakimi go obsypano w okresie twórczej działalności, najbardziej cenił sobie przyznany mu przez dzieci Order Uśmiechu.Nadanie imienia to jednak nie jedyne przedsięwzięcie, którego realizacja zakończy się tuż po wakacjach. SOSW rozbudowuje obecnie swoją bazę dydaktyczną. – W Ośrodku prowadzony jest kolejny etap prac remontowych – wyjaśnia dyrektor Dejer. – Powstaną nowe pomieszczenia, które pozwolą na prowadzenie terapii i zajęć specjalistycznych w komfortowych warunkach. Parter budynku zyska nowy wygląd. Na podłogach ułożona zostanie m.in. antypoślizgowa wykładzina. Zostanie również wyremontowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych stołówka szkolna. Prace zostaną ukończone do końca wakacji. Nowy rok szkolny powitają nasi uczniowie w jeszcze ładniejszej szkole, a nowe pomieszczenia edukacyjne pozwolą na polepszenie jakości realizowanego w Ośrodku procesu edukacyjno-terapeutycznego.
Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

11 odwiedzających teraz
3 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 11:10 pm UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC