Home / Na Sygnale / Oszukani na ciągnik
traktor

Oszukani na ciągnik

traktorPolicjanci ustalają sprawcę oszustwa internetowego, którego ofiarą padło małżeństwo z gm. Włodawa. Na jednym z portali internetowych małżonkowie zakupili ciągnik rolniczy za blisko 18 tys. zł. Po dokonaniu wpłaty na podane w ogłoszeniu konto bankowe, zakupionego sprzętu nie otrzymali. Policjanci apelują o rozwagę i dokładne sprawdzanie osób sprzedających, zanim dokonamy od nich zakupów przy pomocy internetu.

Włodawscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy oszustwa internetowego, którego ofiarą padło małżeństwo z gm. Włodawa.
Małżonkowie 27 listopada 2012 roku zakupili na jednym z portali internetowych ciągnik rolniczy. Po wpłaceniu na podane w ogłoszeniu angielskie konto bankowe blisko 18 tys. zł. kontakt ze sprzedającym się urwał. Zakupiony ciągnik nie dotarł do ,,nowych właścicieli”, jak również nie otrzymali oni zwrotu pieniędzy.
Poszkodowani, kierując się nadarzającą okazją zakupu sprzętu, który w kraju warty jest dużo więcej, padli ofiarą oszustwa, które zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Policjanci apelują o rozwagę i dokładne sprawdzanie osób sprzedających zanim dokonamy od nich zakupów przy pomocy internetu. Powinniśmy być szczególnie czujni, gdy cena będącego w naszym zainteresowaniu towaru jest znacznie niższa od oceny tego samego towaru oferowanego przez innych sprzedających.

źródło: KWP

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC