Home / Aktualności / Ostatnie zgłoszenia na Bieg Sobiborski
bieg buty

Ostatnie zgłoszenia na Bieg Sobiborski

Jeszcze tylko przez kilka dni organizatorzy Biegu Sobiborskiego przyjmują zgłoszenia osób, które chcą wziąć udział w tegorocznej jego edycji i w ten sposób uczcić ofiary byłego hitlerowskiego obozu zagłady.

Zawody pod hasłem „Ocalić od zapomnienia – uczyć dla przyszłości”, odbędą się 14 października, ale zapisy trwają tylko do najbliższego poniedziałku 8 października.

Część zawodników, przede wszystkim uczestników otwartego biegu głównego, już się zgłosiła. Gorzej z zapisami dzieci i młodzieży szkolnej – mówią organizatorzy. Dlatego przypominają wszystkim zainteresowanym, że w biegu mogą wziąć udział nie tylko zawodniczki i zawodnicy z Włodawy czy powiatu włodawskiego, ale również z innych części województwa lubelskiego, a także pozostałych regionów. Wśród chętnych, którzy już nadesłali swoje zgłoszenia są m.in. mieszkańcy: Lublina, Lubartowa, Międzyrzeca Podlaskiego i Warszawy, a nawet województwa pomorskiego.W ubiegłorocznym Biegu Pamięci Ofiar Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze wystartowało prawie 360 osób. Organizatorzy liczą, że w tym roku zainteresowanych nie będzie mniej.

W zawodach mogą uczestniczyć dzieci, młodzież i dorośli. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich będą rywalizować na trasie wokół Czworoboku we Włodawie. W biegu głównym wystartują osoby pełnoletnie oraz te, które nie ukończyły 16 lat, ale mają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. Zawodnicy będą rywalizować w kategoriach „open” kobiet i mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych na wózkach.Trasa biegu głównego liczy 12,5 kilometra i wiedzie z Sobiboru, przez Orchówek i ulicą Okunińską na ul. Rynek przy Czworoboku we Włodawie. Osoby niepełnosprawne na wózkach będą mieć do pokonania 6,5 kilometra.

Zgłoszenia można przesyłać pocztą na adres: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Piłsudskiego 41, 22-200 Włodawa, telefonicznie pod numer:  82 572 25 84 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres: mosir.wlodawa@gmail.com.

Dla najlepszych biegacze przewidziano puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy, a dla wszystkich zawodników, pamiątkowe medale.

IAS

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

20 odwiedzających teraz
1 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC