Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Ostatnia zbiórka elektroodpadów w bibliotece
elektrosmieci-002

Ostatnia zbiórka elektroodpadów w bibliotece

Mieszkańcy Włodawy i okolic ponownie, w bezpieczny sposób, będą się mogli pozbyć wielkogabarytowych elektroodpadów. W piątek 17 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna organizuje trzecią i ostatnią zbiórkę w ramach ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Drugie Życie Elektrośmieci”.

Dzięki dwóm poprzednim akcjom z miasta zniknęły prawie 2 tysiące kilogramów starych telewizorów, monitorów, odkurzaczy i innych urządzeń. Wszystkie zostały zabrane przez pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej do Zakładu Zagospodarowania Odpadów we Włodawie, gdzie zostały zutylizowane.

Początek wiosny sprzyja porządkom, dlatego pomysłodawcy zbiórki liczą, że ostatni transport będzie równie okazały i zapraszają w piątek 17 kwietnia na parking przy włodawskiej książnicy, czyli przy ul. Przechodniej.

Tego dnia między 9.00 a 14.00 będzie się można oddać m.in.: chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki oraz klimatyzatory i wentylatory. Organizatorzy zbiórki będą również przyjmować odkurzacze, frytkownice, wagi, komputery, drukarki, kopiarki, telewizory, instrumenty muzyczne, wiertarki, piły, maszyny do szycia, a także narzędzia do obróbki drewna i metalu.

Ponadto do 17 kwietnia mniejsze elektroodpady można też wrzucać do elektroboxa, który znajduje się w bibliotece. Mogą to być, na przykład: baterie, aparaty telefoniczne, żelazka, miksery, suszarki do włosów, golarki, kamery i odtwarzacze video, sprzęt hi-fi, zegarki czy świetlówki.

Oprócz zbiórek w ramach konkursu, włodawska książnica organizuje kampanię edukacyjną wśród uczniów, a na koniec przygotuje sprawozdanie z wszystkich swoich działań. Jeśli zostaną one dobrze ocenione biblioteka może otrzymać cenne nagrody.

źródło: IAS

About TV Włodawa

9 odwiedzających teraz
1 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 20 o godz. 01:35 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC