Home / Aktualności / Ośrodek jak nowy
image_gallery (1)

Ośrodek jak nowy

 

(28 lutego) Zakończyła się modernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie. Dzięki zaadoptowaniu nieużytkowego strychu, budynek powiększył się o dodatkowe trzecie piętro, na którym oprócz klasopracowni – muzycznej, fizycznej, historycznej, plastycznej i przysposobienia do pracy, powstało miejsce do zabaw i wypoczynku oraz sala rehabilitacyjna i siłownia. Wszystkie pomieszczenia są doskonale wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Uroczyste otwarcie, połączone z poświęceniem nowej kondygnacji budynku, odbyło się w miniony piątek.


- Ten dzień jest niezmiernie ważnym wydarzeniem w naszej placówce – powiedziała podczas otwarcia dyrektor SOSW Irena Dejer – Zwiększenie liczby pomieszczeń zapewni zupełnie nową jakość kształcenia, pozwalając nie tylko na prowadzenie nauki w komfortowych warunkach ale ułatwiając równocześnie realizację w pełnym zakresie, ważnych dla rozwoju naszych uczniów, terapii.
Prace modernizacyjne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie prowadzone były od 2010 roku i obejmowały, m.in. docieplenie i odnowienie elewacji, podniesienie więźby dachowej, zmianę pokrycia dachu i zainstalowanie solarów oraz remont poddasza. Przeprowadzenie robót było możliwe dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego, środkom pozyskanym z Ministerstwa Edukacji oraz Unii Europejskiej.
W uroczystym otwarciu nowych pomieszczeń wzięli udział Wiesław Holaczuk – starosta włodawski, Sławomir Zawiślak – poseł na sejm, Artur Soboń – radny sejmiku, inni samorządowcy, duchowni, dyrektorzy. Pomieszczenia poświęcili ks. dziekan Stanisław Dadas oraz ks. Jerzy Ignaciuk.
- To kolejny dowód na bardzo dobrą pracę pani dyrektor Ośrodka oraz całego personelu – mówił starosta. – Nowe piękne pomieszczenia na pewno przydadzą się tej renomowanej szkole i zapewnią jeszcze lepsze warunki nauki i rozwoju podopiecznym. Cieszy mnie zwłaszcza fakt, że w niewielkim stopniu mogliśmy się przyczynić do zagospodarowania tego poddasza, które kiedyś wyglądało gorzej.

Prace modernizacyjne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie prowadzone były od 2010 roku i obejmowały, m.in. docieplenie i odnowienie elewacji, podniesienie więźby dachowej, zmianę pokrycia dachu i zainstalowanie solarów oraz remont poddasza całkowity koszt prowadzonych prac szacuje się na kwotę około 1.300.000 zł. Przeprowadzenie robót było możliwe dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego we Włodawie, środkom pozyskanym z Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz środkom pochodzącym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Modernizacja infrastruktury szkolnej, sportowej i społeczno-edukacyjnej powiatu włodawskiego”. Poniesione koszty to: docieplenie budynku, podniesienie więźby dachowej, wzmocnienie fundamentów oraz zmiana pokrycia dachowego to kwota 670.202,10 zł, prace budowlane polegające przebudowie poddasza na sale lekcyjne i terapeutyczne to kwota 603.327,96 zł, zakup wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych do nowo powstałych sal to kwota 117.820,00 zł pozyskana w 2013 roku z Ministerstwa Edukacji Narodowej.
We włodawskim SOSW prowadzone są m.in. zajęcia: metodą Tomatisa, Weroniki Sherborne, a także EGG Biofeedback, integracja sensoryczna i dogoterapia. Oprócz tego uczniowie Ośrodka objęci są specjalistyczną opieką z zakresu rehabilitacji ruchowej, logopedii i alternatywnej metody komunikacji. Od września 2014 roku planowana jest hipoterapia. W SOSW prowadzone jest także wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Ośrodek posiada internat, halę gimnastyczną, boisko sportowe oraz nowoczesny plac zabaw

About TV Włodawa

4 odwiedzających teraz
0 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC