Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Oskarżył z zemsty
policja-radiowoz-net1

Oskarżył z zemsty

Kradzież krów i trzody chlewnej – takie zarzuty pod adresem Grażyny Kowalik, wójt gminy Hanna, skierował mieszkaniec tej miejscowości. Sprawę wyjaśniała parczewska prokuratura i policja z Białej Podlaskiej.

 

Wszystko zaczęło się ponad pięć lat temu, kiedy to mieszkańcy Hanny donieśli na swojego sąsiada, że ten znęca się nad zwierzętami gospodarskimi. W związku ze zgłoszeniem, w marcu 2007 na posesję Stanisława K. z Hanny weszli policjanci z miejscowego posterunku, Grażyna Kowalik, wójt gminy, lek. wet. Andrzej Puchala oraz lek. wet. Józef Kołtun, którzy dopatrzyli się rażących zaniedbań, jakich dopuścił się gospodarz względem swojego inwentarza. Podczas czynności sprawdzających ustalono, że jest on osobą nałogowo nadużywającą alkoholu. Nie zapewnia swoim zwierzętom podstawowej opieki i pożywienia, a należące do niego zwierzęta nie były karmione przez co najmniej 5 dni! – To był straszny widok – sama skóra i kości. Zwierzęta nie miały nawet sił stać na nogach. Wstyd, taki gospodarz! – opowiada wójt. Ponadto w oborze znaleziono martwą maciorę, która padła najprawdopodobniej z powodu braku odpowiedniego nadzoru. Lekarze weterynarii stwierdzili, że stan utrzymania zwierząt wskazywał na skrajne niedożywienie i ewidentny brak opieki ze strony właściciela. Silne wychudzenie świń, brak koryt, brak stałego dostępu do wody, ogólny bałagan i bród przerazić mógł największego nawet twardziela. Przesłuchani wtedy świadkowie twierdzili, że często widzieli zwierzęta K. wałęsające się po okolicy, ryczące i kwiczące z głodu. Na podstawie zebranych dowodów Prokurator Rejonowy w Parczewie złożył wniosek do wójta gminy Hanna o wszczęcie postępowania administracyjnego i wydanie decyzji o odebraniu na stałe zwierząt należących do Stanisława K. Realizując wniosek prokuratury, wójt wydała decyzję, w wyniku której odebrano zwierzęta dotychczasowemu właścicielowi i przekazano je jego bratu – Waldemarowi, zamieszkałemu w tej samej wsi. Wydawałoby się, że sprawa została zakończona. Niestety, nie. Pod koniec maja 2008 okazało się, że bydło należące do Stanisława K. bez żadnego nadzoru znowu chodzi po okolicznych polach i zagrodach, gdzie czyni znaczne szkody. Wtedy też na jaw wyszło, że Stanisław K. odebrał zwierzęta przekazane jego bratu przez wójt i powrócił do swoich okrutnych praktyk. W związku z tym Grażyna Kowalik poprosiła właściciela zakładów mięsnych z Włodawy, by zabrał wycieńczone bydło, co też się stało. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży inwentarza trafiły na konto Stanisława K.

Kilka lat po tych wydarzeniach rolnik przypomniał sobie o „krzywdzie”, jakiej doznał od wójt Kowalik. – Pod koniec kwietnia dostaliśmy zawiadomienie o kradzieży krów i trzody chlewnej przez Grażynę Kowalik, wójt gminy Hanna oraz przez Waldemara K. na szkodę zgłaszającego, czyli Stanisława K. – mówi podkom. Jarosław Janicki, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej. – Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Parczewie oraz policjanci z naszej komendy. Pod koniec maja b.r postępowanie zostało umorzone z braku znamion przestępstwa – dodaje Janicki.

- Z panem Stanisławem od kilku lat mamy same problemy – twierdzi wójt Kowalik. – Najpierw zajmowaliśmy się jego zwierzętami, a potem nim samym. Myślę, że za swoje postępowanie wobec zwierząt powinien zostać surowo ukarany. Osobiście nie mam sobie nic do zarzucenia, wykonywałam jedynie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Parczewie.

Z samym K., mimo wielu prób, nie udało nam się porozmawiać. Podobno w domu nie ma go już kilka dni.      źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

12 odwiedzających teraz
1 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:20 pm UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 12-01-2022 07:40 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC