Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / OPOWIADALI O ZAWODZIE POLICJANTA
68-122762

OPOWIADALI O ZAWODZIE POLICJANTA

Jak wygląda cały proces rekrutacji do służby w Policji, czym zajmują się poszczególne stanowiska oraz jakie są najważniejsze uprawnienia i zadania policjantów to zagadnienia poruszane na ostatnich lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie we włodawskim liceum, na które zaproszono funkcjonariuszy.

Ostatnio włodawscy policjanci gościli w I Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie, gdzie zostali zaproszeni do przeprowadzenia pogadanki na temat zawodu policjanta w ramach przedmiotu Wiedzy o Społeczeństwie. Na spotkaniu zaprezentowano najważniejsze zadania oraz uprawnienia funkcjonariuszy Policji. Omówiono także czym zajmują się poszczególne służby oraz najistotniejsze różnice między nimi.

Dużą uwagę poświęcono całemu procesowi rekrutacji do służby w Policji. Przedstawiono jakie wymagania musi spełniać osoba marząca o zawodzie policjanta oraz na czym polegają poszczególne etapy. Młodzież z dużym zainetersowaniem słuchała prelekcji oraz obejrzała spoty Lubelskiej Policji promujące zawód policjanta.

Spotkanie było też dobrą okazją do powtórzenia zagadnień dotyczących konsekwencji prawnych osób nieletnich za swoje czyny oraz wszelkich nierozważnych zachowań w Internecie.

E.T.

About TV Włodawa

21 odwiedzających teraz
2 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 03:47 am UTC
Ten miesiąc: 38 o godz. 01-14-2022 05:15 pm UTC
Ten rok: 38 o godz. 01-14-2022 05:15 pm UTC