Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Okradli zakonników
kradli-696x522

Okradli zakonników

Dwie dziewczyny i trzech chłopaków przyszło wieczorem do ojców paulinów. I nie chodziło im o spowiedź czy poradę przedmałżeńską, a o… opał. Ze sterty przygotowanego na zimę drewna, przynajmniej dwukrotnie, podebrali po kilka polan, zapewne na ognisko. Zakonnicy sprawy na policję nie zgłosili – sprawców szukają na własną rękę.

Drewno ginęło z zakonu paulinów we Włodawie przynajmniej dwukrotnie. Za każdym razem złodzieje przychodzili w nocy. Nie przewidzieli jednak, że na zakonnej posesji jest zainstalowany monitoring, i to całkiem niezłej jakości. Właśnie jego kamera uchwyciła piątkę młodych ludzi – dwie dziewczyny i trzech chłopaków. Na zdjęciach widać, jak dwóch chłopaków majstruje przy stercie drewna, a reszta czeka obok. Kadr z nagrania na swoim fejsbukowym profilu umieścił jeden z zakonników – ojciec Łukasz Biedalak, który jest administratorem zgromadzenia.

Zdjęcie okrasił takim oto napisem: „7. NIE KRADNIJ!!!!! PIERWSZA CZĘŚĆ ZDJĘĆ Z MONITORINGU – TO CI CO KRADNĄ DREWNO KLASZTORNE, PODEJRZEWAM ŻE TO JESZCZE NIE KONIEC!!!!!” (pis. oryg.). Co ciekawe, przestępstwo nie zostało zgłoszone na policję, a problemy z prawem może mieć osoba, która na swoim profilu udostępniła wizerunki młodych złodziejaszków bez ich zgody. Tak właśnie mówią nasze nie do końca dobre i życiowe przepisy, które często bardziej chronią złoczyńców, niż osoby przez nich poszkodowane.

źródło: Nowy Tydzień(bm)

About TV Włodawa

34 odwiedzających teraz
6 gości, 28 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 45 o godz. 07:10 am UTC
Ten miesiąc: 94 o godz. 09-18-2019 09:29 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC