Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Okopiec dla wszystkich
okopiec3-copy-696x462

Okopiec dla wszystkich

300 kg narybku wpuszczono do zbiornika Okopiec w ramach jego zagospodarowania i uatrakcyjnienia. Wcześniej przygotowano siłownię, plac zabaw, ławeczki. A wszystko dzięki 50 tys. zł z tzw. budżetu obywatelskiego.

Wszystko udało nam się w terminie wykonać i na jesienne spacery zapraszamy tam mieszkańców, a już na pewno wędkarzy. Liczymy jednak szczególnie, że Okopiec stanie się ulubionym miejscem włodawian wiosną i latem, kiedy w pełni można korzystać w uroku tamtejszego chyba najpiękniej położnego w mieście miejsca – mówi Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor MOSiR-u, którzy zarządza Okopcem.

Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Wiesława Muszyńskiego, we Włodawie powstał w tym roku pierwszy budżet obywatelski. Została na ten cel przeznaczona kwota 50 tys. zł. Wśród wielu propozycji zgłoszonych przez włodawian do budżetu znalazły się: plany budowy placu zabaw przy ulicy Kraszewskiego, modernizacja trybuny na stadionie miejskim, budowa samoobsługowej stacji naprawy rowerów, zagospodarowanie terenu wokół zbiornika Okopiec, przebudowa ulicy Działkowców, zakup instrumentów muzycznych dla orkiestry dętej oraz muszkietów dla drużyny strzeleckiej, a także wsparcie rodzin dzieci borykających się z niepełnosprawnością.
Wnioski zostały zweryfikowane przez komisję powołaną Zarządzeniem Burmistrza. Niestety, większość z nich nie spełniła kryteriów określających sposób wykorzystania środków z rezerwy celowej.
Ostatecznie mieszkańcy Włodawy głosowali na dwie propozycje. Pierwszą z nich był projekt zagospodarowania terenu wokół zbiornika Okopiec. Drugą – modernizacja północnej trybuny na stadionie miejskim. Na „Zagospodarowanie terenów wokół Okopca. Siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci, ławeczki” oddano łącznie 434 głosy, a na „Modernizację trybuny na Stadionie Miejskim we Włodawie” oddano łącznie 212 głosów.

okopiec1-copy okopiec2-copy

źródło: Nowy Tydzień (pk)

About TV Włodawa

21 odwiedzających teraz
3 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 36 o godz. 12:16 am UTC
Ten miesiąc: 211 o godz. 10-19-2018 10:37 am UTC
Ten rok: 276 o godz. 07-06-2018 03:36 pm UTC