Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Ogólnopolskie wyróżnienie dla B. Górskiej
411x0_gorksa-koordynatorem-b

Ogólnopolskie wyróżnienie dla B. Górskiej

Bogusława Górska z Włodawy została „Koordynatorem Roku 2014″ kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tak uznała Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która oceniła około 150 liderów i koordynatorów lokalnych. 

Z tego grona specjalna komisja wybrała 31 osób, którym przyznała nagrody, wręczyła także 21 wyróżnień i 2 nagrody specjalne, w tym jedną dla Bogusławy Górskiej. To jedyna reprezentanta województwa lubelskiego nagrodzona przez fundację. 

Bogusława Górska udziela się w kampanii czytania niemalże od początku akcji, czyli od kilkunastu lat. Jako jedyna wśród liderów prowadzi kampanię jako osoba prywatna, nie związana z żadną placówką. Jej wieloletnie działania są adresowane do dzieci w różnym wieku z Włodawy i okolic. Organizuje festyny, imprezy czytelnicze w szkołach, przedszkolach, bibliotekach, w tym bale i imprezy dla dzieci niepełnosprawnych, a także pogadanki o czytaniu dla rodziców oraz zabawy edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Zainicjowała ferie zimowe z czytaniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a także uczyła wychowania emocjonalnego poprzez kontakt z książką wśród skazanych. 

Za swoją działalność edukacyjną i promocję czytania Bogusława Górska była co roku nagradzana przez fundację wyróżnieniami specjalnymi, medalami, statuetkami i super statuetkami, a uhonorowanie tytułem Koordynatora Roku 2014 jest szczególnym wyróżnieniem i docenieniem jej zasług w propagowaniu idei czytania dzieciom. 

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” prowadzi kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” od 2001 roku. Ma ona na celu uświadomienie dorosłym, jak ważne jest czytanie dziecku dla jego wszechstronnego rozwoju, a jest realizowana we współpracy z nauczycielami, bibliotekarzami, pracownikami domów kultury, a także policjantami, leśnikami, pielęgniarkami czy przedstawicielami innych profesji. W kampanię jest zaangażowanych około 8600 osób z ponad 3250 miejscowości. Tegoroczna kampania jest realizowana jest pod hasłem „Mądra szkoła czyta dzieciom”.

 

źródło: IAS

About TV Włodawa

10 odwiedzających teraz
1 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 20 o godz. 01:35 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC