Home / Ogólnopolski sukces uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie
gala konkursowa1

Ogólnopolski sukces uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie

     W dniu 14.06.br. w Warszawie odbyła się ogólnopolska gala finałowa konkursu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”, organizowana przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w ramach europejskiego projektu. Na gali spotkały się wybrane szkoły, których działania ekologiczne zostały ocenione, jako najlepsze w poszczególnych województwach. Województwo lubelskie reprezentował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie. Uczniowie Ośrodka mogą poszczycić się faktem, że zajęli II miejsce na szczeblu ogólnopolskim rywalizując w finale wyłącznie ze szkołami masowymi.

Jury doceniło aktywność i pomysłowość klasy I i II gimnazjum z Włodawy i wybrało film, na którym dzieci uwieczniły swoje ekologiczne dokonania, spośród wielu prac, jakie napłynęły ze szkół z całej Polski. Najlepsze prace prezentowano na gali konkursowej. Po przetłumaczeniu na język angielski , film uczniów zostanie również zaprezentowany podczas międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych poświęconych problematyce lasów na  świecie. Festiwal odbędzie się Warszawie w drugim kwartale 2013. Analogiczne festiwale „leśne” odbędą się w Rumunii, Hiszpanii i na Malcie.

SOSW we Włodawie otrzymał II miejsce za dużą ilość podjętych działań wybranych                       z Pakietu edukacyjnego jak i swoich własnych pomysłów. Uczniów wyróżniono za prowadzenie kampanii zbiórki makulatury, kampanii bookcrossingowej, za aktywny udział                          w wojewódzkich konkursach ekologicznych oraz za założenie i aktualizowane na bieżąco strony internetowej projektu, na której promowali i rozpowszechniali dobre praktyki

                 

     w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji drewna i produktów papierniczych w różnych grupach społeczności lokalnej. Szkołę doceniono także za nawiązanie dobrej i stałej współpracy z mediami oraz instytucjami samorządowymi i państwowymi. Jury zaimponował niezmiernie wysoki poziom aktywizacji uczniów, ich ambicja i zaangażowanie, czym gimnazjaliści z SOSW wyróżnili się spośród innych szkół. Wszystkie placówki miały taką sama ilość czasu na wykonanie poszczególnych działań, Ośrodek we Włodawie zrobił najwięcej. Całoroczna praca uczniów została doceniona i nagrodzona wielkim uznaniem komisji. 

Dyplomy i nagrody odebrały uczennice: Sylwia Górecka oraz Patrycja Iwaniuk wraz ze szkolnym koordynatorem projektu panią Martą Uźniak. Laureaci pojadą w ramach wymiany młodzieży do Bukaresztu i zwiedzą wybrzeże Morza Czarnego. Spotkają się również                    z rówieśnikami prowadzącymi w tym kraju analogiczne projekty.  Dodatkowo zespół klasy    I i II gimnazjum otrzymał zestawy przyborów szkolnych z certyfikowanego drewna oraz zestawy sadzonek drzew i krzewów.

Galę ogłoszenia wyników konkursu uświetnił Robert Cyglicki prowadzący kampanię leśną w Greenpeace Poland, który opowiedział o działaniach Greenpeace w Polsce i na świecie na rzecz lasów. Oficjalną część gali zakończyła wycieczka do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Sejmu oraz Łazienek Królewskich.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
2 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC