Home / Na Sygnale / Odśnieżał na podwójnym gazie
pług

Odśnieżał na podwójnym gazie

pługDzisiejszy poranek nie był sprzyjający dla kierowców. Jak się okazało, dla niektórych biały puch nie był aż taką przeszkodę jak alkohol. Włodawscy policjanci zatrzymali kierowcę, którego obowiązkiem było właśnie odśnieżanie dróg. Mężczyzna wpadł podczas „Trzeźwego Poranka”. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia.
 
       „Trzeźwy Poranek” to policyjna akcja, którą zna większość polskich kierowców. Podczas tych działań, funkcjonariusze starają się zatrzymać do kontroli jak najwięcej pojazdów, by wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących. Dzięki urządzeniom Alco Blow, będącym na wyposażeniu radiowozów, czas kontroli jest skrócony do minimum.
 
        Dzisiaj rano włodawscy policjanci również przeprowadzali tę akcję. Tuż po godz. 7 na ul. Lubelskiej, patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pługiem. Jak się okazało, mężczyzna był pod działaniem wysokoprocentowego trunku. Po chwili wyszło na jaw, że 38-letni mieszkaniec gm. Fajsławice prowadził samochód marki Man, mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
źródło: KPP DE/AA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

6 odwiedzających teraz
0 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 08:31 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC