Home / Obrady w strugach deszczu
gmina

Obrady w strugach deszczu

(13 czerwca) Na inspekcję w teren udała się Komisja Ładu i Porządku Publicznego Rady Gminy Włodawa. Jak co roku tuż przed sezonem radni odwiedzili Okuninkę, która tym razem powitała ich prawdziwą ulewą.

 

Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła radnym w dostrzeżeniu mankamentów wymagających jak najszybszego usunięcia. Wśród wniosków z wyjazdowych obrad Komisji Ładu i Porządku Publicznego RG znalazły się m.in.: potrzeba nawiezienia piasku na plażę główną przy zejściu do wody, tak aby zlikwidować istniejące zagłębienie, konieczność wykonania zjazdu koło „Rusałki” do spuszczania na wodę motorówek WOPR, Straży Pożarnej i Policji oraz potrzeba wyrównania drogi prowadzącej do ośrodka Astur. Zdaniem radnych należy również czynić starania o pozyskanie od Nadleśnictwa Sobibór terenu przy wjeździe na obwodnicę od strony Chełma, a także (to już w interesie wszystkich mieszkańców Gminy Włodawa) opracować jak najszybciej zasady wprowadzenia podatku śmieciowego w gminie, tak aby wszedł on w życie wraz z nowym rokiem.

W wyjazdowych obradach Komisji Ładu i Porządku Publicznego RG Włodawa wzięli udział: przewodniczący komisji Bogusław Wieliczko oraz radni Franciszek Baj, Grzegorz Klimkowicz, Andrzej Lis i Arkadiusz Szarpak. Radnym towarzyszyli: sekretarz UG Andrzej Kratiuk, wójt Tadeusz Sawicki oraz radna z Okuninki Maria Grabarczuk, dzięki której z obrad wynikła jeszcze jedna korzyść dla mieszkańców i turystów. Zgłaszana od dawna, z uporem i konsekwencją, przez radną konieczność naprawy, będącego w fatalnym stanie, odcinka drogi wiodącej na Adamki doczekała się szczęśliwego końca. Droga będzie naprawiona.      

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
0 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC