Home / Aktualności / O przeciwdziałaniu terroryzmowi radzili
pistolet

O przeciwdziałaniu terroryzmowi radzili

pistolet(20-21 lutego) Projekt „Na granicy terroryzmu – szkolenia z zakresu reagowania kryzysowego” realizowany przez Komendę Główną Policji w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy wzbudził spore zainteresowanie wśród lokalnych decydentów i służb. Dwudniowe szkolenie miało miejsce w Okunince.

(20-21 lutego) Projekt „Na granicy terroryzmu – szkolenia z zakresu reagowania kryzysowego” realizowany przez Komendę Główną Policji w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy wzbudził spore zainteresowanie wśród lokalnych decydentów i służb. Dwudniowe szkolenie miało miejsce w Okunince.
Przedsięwzięcie obejmowało szkolenie wraz z ćwiczeniami z zachowania w sytuacjach kryzysowych, w tym w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Szkolenie było skierowane do przedstawicieli samorządu, Policji, Straży Granicznej, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, GOPR, WOPR oraz przedstawicieli wszystkich w regionie instytucji odpowiedzialnych za reagowanie kryzysowe zlokalizowanych w rejonie wschodniej granicy Polski. Szkolenie w Okunince prowadził Wiesław Seruga – specjalista, emerytowany funkcjonariusz Komendy Głównej Policji.
- To było bardzo ciekawe i potrzebne szkolenie – mówił w podsumowaniu jego uczestnik – Wiesław Holaczuk, starosta włodawski. – W dzisiejszej dobie zagrożeń nie ubywa, lecz przybywa. I nie chodzi tylko o zagrożenia terrorystyczne, ale także o tego typu wydarzenia jak np. te związane z meteorami, które potrafią wyrządzić szkody o niewyobrażalnych rozmiarach. Musimy być przygotowani na wszystkie możliwe czarne scenariusze.
Celem szkolenia było usprawnienie funkcjonowania i zacieśnienie współpracy w zakresie reagowania kryzysowego pomiędzy służbami, organami administracji rządowej i samorządowej oraz infrastrukturą krytyczną na obszarze wschodniej granicy Unii Europejskiej. W trakcie szkolenia omówiono procedury oraz potrzeby logistyczne, przećwiczono procedury związane m.in. z incydentami i zdarzeniami terrorystycznymi w kontekście reagowania kryzysowego oraz komunikacji kryzysowej, a także wypracowano propozycje zmian w obowiązujących przepisach.

Starostwo Włodawa

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC