Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Nowy wicedyrektor DPS-u
65-rozanka-dom-pomocy-spolecznej-senior

Nowy wicedyrektor DPS-u

Konrad Derkacz został zastępcą dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance. Wygrał konkurs. Był jedynym kandydatem.

W końcu stycznia dyrektor DPS-u rozpisał konkurs na swojego zastępcę. Wynikało to z zastrzeżeń pokontrolnych. Kontrole wykazały bowiem, że w tak dużym zakładzie pracy jak DPS w Różance funkcjonowanie samodzielnie dyrektora bez kogoś do zastępstwa jest nie tylko uciążliwe, ale i niezgodne z przepisami. DPS zatrudnia ponad stu pracowników i ma ponad dwustu pensjonariuszy. Przed kilkoma laty dyrektor Andrzej Lis miał zastępcę. Byłą nią Wanda Czubacka, związana z lewicą. Odeszła jednak z pracy w atmosferze sądowych procesów. Od tamtej pory A. Lis rządził DPS-em samodzielnie.
Nowy wicedyrektor Konrad Derkacz ma 41 lat. Jest członkiem PO. W ostatnich wyborach samorządowych startował bez powodzenia do Rady Miejskiej we Włodawie. Do początku ub.r. pracował jako zastępca kierownika włodawskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednak po dojściu do władzy PiS jesienią 2015 r. miało miejsce „czyszczenie” rządowych agencji. Tym samym kariera K. Derkacza w ARiMR musiała się zakończyć.
DPS podlega włodawskiemu starostwu.

źródło: Nowy Tydzień(pk)

About TV Włodawa

22 odwiedzających teraz
6 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 34 o godz. 09:55 am UTC
Ten miesiąc: 229 o godz. 06-21-2018 05:32 pm UTC
Ten rok: 229 o godz. 05-16-2018 10:27 am UTC