Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Nowocześniej, ładniej, wygodniej
szkoła-w-korolowce2-copy-300x200

Nowocześniej, ładniej, wygodniej

Szkoła w Korolówce-Osadzie przeszła kolejne wakacyjne remonty. Teraz wygląda jeszcze piękniej i jest bardziej funkcjonalna. Było to możliwe za sprawą wieloletnich remontów, inwestycji, doposażenia bazy dydaktycznej, wysiłkowi i starań jej dyrektorów oraz pracowników. Koszty oszacowano na około 450 000 zł.

Tylko podczas tegorocznych wakacji przygotowaliśmy naszej młodzieży wiele niespodzianek: wymiana stolarki okiennej i ocieplenie sali gimnastycznej, w internacie kapitalny remont łazienek, pomieszczeń socjalnych, wymiana wykładzin podłogowych, w budynkach warsztatów: wymiana dachu na wiacie garażowej, budowa ekologicznej kotłowni na pelet, nowa nawierzchnia wokół obiektu – wymienia jednym tchem dyrektor szkoły Leszek Młynarczyk.

szkoła-w-korolowce1-copy-696x464
ZSCKR w Korolówce-Osadzie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi stał się perełką wśród szkół średnich powiatu włodawskiego. Dysponuje bogatą bazą dydaktyczną, nowoczesnym sprzętem rolniczym, doskonale wyposażonymi warsztatami do nauki w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i technik żywienia i usług gastronomicznych. Oczkiem w głowie jest internat dostępny dla wszystkich uczniów. Mieszkają tu chłopcy i dziewczęta (koedukacyjny). Rozwiązuje problemy z dojazdami. – Po kolejnym remoncie będzie się tu lepiej mieszkać niż „u mamy” – chwali się z dumą w głosie kierownik internatu Magdalena Ostrowicka. Nowe łazienki, stół bilardowy, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, siłownia, sala fitness. Można sobie coś upichcić w aneksie kuchennym, wyposażonym w doskonały sprzęt. Pranie czy prasowanie może być tylko przyjemnością. – Wychodzę z prostego założenia, że im lepsze stworzymy uczniom warunki nauki i pobytu w szkole, tym będzie wyższa jakość kształcenia i wychowania, a także poziom zadowolenia młodzieży, rodziców, nauczycieli. Wartość szkoły mierzy się sukcesami jej uczniów. Jest ich sporo, zarówno w zakresie kształcenia zawodowego, ale i w innych dziedzinach: sportowych, artystycznych, wolontariacie. Inwestując w szkołę, inwestujemy w przyszłość naszą i regionu.
Na pewno warto – kończy myśl dyrektor placówki.

źródło: Nowy tydzień (-)

About TV Włodawa

26 odwiedzających teraz
4 gości, 21 bots, 1 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 27 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 229 o godz. 05-16-2018 10:27 am UTC
Ten rok: 229 o godz. 05-16-2018 10:27 am UTC