Home / Kultura / Sztuka / Nowe piwa z Perły trafią na rynek
perła

Nowe piwa z Perły trafią na rynek

Perła Winter i Lubelskie Koźlak – tak nazywają się nowe piwa Perły Browarów Lubelskich, które właśnie trafiły do sklepów.

Perłę Winter wprowadziliśmy na rynek w nowej, białej butelce, która eksponuje jej piękny, czerwony kolor – mówi Andrzej Satwiszyński, dyrektor operacyjny Perły. – Powstała na własnej, unikalnej recepturze wypracowanej w naszym browarze przy współudziale całej załogi spółki.

Perła Winter to 5-procentowe piwo smakowe, wyprodukowane na naturalnych sokach owocowych, którego smak tworzą aromaty dzikiej róży i czarnego bzu.

– Szukaliśmy kompozycji rozgrzewającej, która pasowałaby do zimowej pory i mrozów. Można to piwo pić zimne, jak i podgrzane – dodaje Michał Kempa, dyrektor browaru w Lublinie.
Zimowa Perła jest już w sklepach w białych i tradycyjnych brązowych butelkach, a także w puszkach. Kosztuje – w zależności od opakowania – od 2,60 do 3 zł.

Drugą nowością jest piwo marki Lubelskie Koźlak. To ciemne, mocne piwo z zawartością alkoholu 6,8 proc. o wyraźnym smaku z nutą kawy i przypalonego zboża.

– Nie mieliśmy dotąd w ofercie piw typu Koźlak, to jest pierwsze. To piwo dla osób, które szukają odmiany i oryginalnego smaku – mówi Kempa.
Piwo Lubelskie Koźlak można kupić w butelkach o pojemności 0,33 l, potocznie nazywanych „bączkami”.

źródło: dziennikwschodnil

 

 

 

 

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

4 odwiedzających teraz
0 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC