Home / Aktualności / Nowe mieszkania socjalne prawie gotowe
mieszknia

Nowe mieszkania socjalne prawie gotowe

We Włodawie powstają kolejne dwa budynki wielorodzinne z lokalami socjalnymi. Władze miasta mają nadzieję, że ich lokatorzy zamieszkają w nich jeszcze w tym roku.Główne roboty budowlane już się zakończyły, teraz trwają prace wykończeniowe, które powinny potrwać do połowy listopada.

Nowe budynki znajdują się w istniejącym już osiedlu domów socjalnych przy ul. Pancerniaków, gdzie wcześniej miasto postawiło cztery podobne bloki. W każdym są po cztery mieszkania dla rodzin 4 lub 6-osobowych. Wszystkie zostały tak wykończone, że lokatorzy nie musieli ponosić dodatkowych kosztów i mogli się do nich od razu wprowadzać.

Nowe lokale będą wyposażone podobnie, m.in. w oświetlenie, zlew i prysznic oraz ogrzewanie podłogowe. Ciepło będzie do nich dostarczane dzięki zastosowaniu specjalnych pomp, które pozwalają obniżyć koszty ogrzewania nawet o połowę.

Kto zamieszka w nowych lokalach jeszcze nie wiadomo. Kandydatów wyłoni komisja, która wybierze ich z tak zwanej listy społecznej i zaproponuje burmistrzowi.

Na liście są osoby, które spełniają kryterium dochodowe, ale także mają trudną sytuację mieszkaniową, związaną z chorobą czy niepełnosprawnością. Mogą to być dotychczasowi lokatorzy mieszkań, znajdujących się w zasobach miasta, pod warunkiem, że mają uregulowany stan prawny i finansowy dotyczący zajmowanego dotąd lokalu.

Budowa nowych mieszkań socjalnych we Włodawie będzie kosztować prawie 720 tysięcy złotych.

(fot. arch. UM we Włodawie)

About TV Włodawa

6 odwiedzających teraz
2 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC