Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Nowe mieszkania socjalne prawie gotowe
mieszknia

Nowe mieszkania socjalne prawie gotowe

We Włodawie powstają kolejne dwa budynki wielorodzinne z lokalami socjalnymi. Władze miasta mają nadzieję, że ich lokatorzy zamieszkają w nich jeszcze w tym roku.Główne roboty budowlane już się zakończyły, teraz trwają prace wykończeniowe, które powinny potrwać do połowy listopada.

Nowe budynki znajdują się w istniejącym już osiedlu domów socjalnych przy ul. Pancerniaków, gdzie wcześniej miasto postawiło cztery podobne bloki. W każdym są po cztery mieszkania dla rodzin 4 lub 6-osobowych. Wszystkie zostały tak wykończone, że lokatorzy nie musieli ponosić dodatkowych kosztów i mogli się do nich od razu wprowadzać.

Nowe lokale będą wyposażone podobnie, m.in. w oświetlenie, zlew i prysznic oraz ogrzewanie podłogowe. Ciepło będzie do nich dostarczane dzięki zastosowaniu specjalnych pomp, które pozwalają obniżyć koszty ogrzewania nawet o połowę.

Kto zamieszka w nowych lokalach jeszcze nie wiadomo. Kandydatów wyłoni komisja, która wybierze ich z tak zwanej listy społecznej i zaproponuje burmistrzowi.

Na liście są osoby, które spełniają kryterium dochodowe, ale także mają trudną sytuację mieszkaniową, związaną z chorobą czy niepełnosprawnością. Mogą to być dotychczasowi lokatorzy mieszkań, znajdujących się w zasobach miasta, pod warunkiem, że mają uregulowany stan prawny i finansowy dotyczący zajmowanego dotąd lokalu.

Budowa nowych mieszkań socjalnych we Włodawie będzie kosztować prawie 720 tysięcy złotych.

(fot. arch. UM we Włodawie)

About TV Włodawa

36 odwiedzających teraz
22 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 171 o godz. 09:59 am UTC
Ten miesiąc: 171 o godz. 03-23-2018 09:59 am UTC
Ten rok: 171 o godz. 03-23-2018 09:59 am UTC