Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Niewygodny organista usunięty
parafia sw ludwika

Niewygodny organista usunięty

W dziwnych i dość niespodziewanych okolicznościach odszedł z parafii św. Ludwika we Włodawie wieloletni organista, Sławomir Kirszner. Stało się to po tym, jak nie przyjął nowych, drastycznie gorszych warunków pracy i płacy. W liście do proboszcza Kirszner wprost pisze o powodach rozstania, a te nie przedstawiają duchownych w zbyt dobrym świetle.

Niedawno Sławomir Kirszner odszedł z pracy w parafii św. Ludwika we Włodawie. Oficjalnym powodem rozstania było nieprzyjęcie przez niego nowych warunków pracy, w tym o wiele niższego wynagrodzenia, ale według byłego już organisty, proces wyrugowania go ze stanowiska trwał o wiele dłużej. W liście czytamy, że wszystko zaczęło się od konfliktu Kirsznera z administratorem zakonu paulinów, o. Łukaszem Biedalakiem, a potem także z samym proboszczem, o. Dariuszem Cichorem.

W konsekwencji obaj duchowni zarzucali organiście braki w wykształceniu, które to miały spowodować obniżkę jego wynagrodzenia (na którą się nie zgodził). „W zaistniałej sytuacji proszę o uczciwość i zaprzestanie tworzenia alternatywnej rzeczywistości, gdyż dalsze świadome działania ze strony ojca, naruszające moją dobrą opinię, pociągną za sobą skutki prawne” – kończy pismo Kirszner.

Niestety, mimo wielu prób nie udało nam się porozmawiać w tej sprawie z adresatem listu, ojcem Cichorem. Miejsce Kirsznera w parafii św. Ludwika zajmie prawdopodobnie Marcin Obuchowski, pracownik Włodawskiego Domu Kultury, dyrygent Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”.

Sławomir Kirszner od wielu lat był organistą przy parafii św. Ludwika we Włodawie i dyrygentem tamtejszego chóru. Jest magistrem teologii, absolwentem KUL im. św. Jana Pawła II i Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie. W sieci wiele osób stanęło w jego obronie. Żaden z komentarzy nie świadczył dobrze o jego byłych pracodawcach.

źródło: Nowy Tydzień (bm) zdjecie : Skibinski Krzysztof

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
2 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 34 o godz. 08:50 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC