Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Nietrzeźwy kierujący ciągnikiem z dwójką dzieci na pokładzie
policja 12

Nietrzeźwy kierujący ciągnikiem z dwójką dzieci na pokładzie

W sobotę w ramach prowadzonej akcji „Znicz 2015″ policjanci włodawskiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 39-latek z gm. Hanna, oprócz tego że jechał swoim ciągnikiem „na podwójnym gazie”, przewoził dwójkę dzieci w wieku 8 i 10 lat. Jak tłumaczył, wsiadł za kółko by kupić swoim pociechom cukierki, jednak swoim zachowaniem naraził je na niebezpieczeństwo. Meżczyzna za popełnione wykroczenia i przestępstwa drogowe odpowie przed sądem.

W sobotę ok. godz. 15:00 policjanci włodawskiej drogówki w ramach prowadzonej akcji „Znicz 2015″ wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusze podczas patrolowania m. Hanna zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczem marki Ursus. Uwagę policjantów zwrócił tym, że przewoził pojazdem dwoje dzieci w wieku 8 i 10 lat. Jednak to nie koniec przewinień 39-letniego mieszkańca gm. Hanna. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna ma w swoim organiźmie niemal promil alkoholu. Na dodatek 39-latek nie miał przy sobie wymaganych dokumentów, a jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że „jechał kupić dzieciom cukierki”. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia i przestępstwo drogowe.

Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowy, również kierujący ciągnikiem rolniczym, jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dysponowania sprzętem spełniającym określone wymagania techniczne. Ponadto przewożenie osób pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych i niedostosowanych oprócz tego, że jest niezgodne z prawem jest bardzo niebezpieczne. Zatem apelujemy, aby dorośli nie narażali swoich pociech przy korzystaniu ze sprzętów rolniczych.

E.T. KWP

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
4 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 02:07 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC