Home / Aktualności / NIE dla „Starej Kaflarni” podtrzymane
411x0_stara-kaflarnia

NIE dla „Starej Kaflarni” podtrzymane

Sprawa jeszcze nie jest ostatecznie rozstrzygnięta, ale coraz więcej wskazuje na to, że Włodawa zrezygnuje z 8-milionowej dotacji z Unii Europejskiej na zagospodarowanie „Starej Kaflarni” wraz z terenem wokół niej.

W tej sprawie w poniedziałek 24 marca odbyła się trzecia sesja Rady Miejskiej, podczas której kolejny raz głosowano za przyjęciem planu wydatków i dochodów, związanych z tym projektem. Wynik głosowania był taki sam, jak podczas poprzedniej sesji – 8 radnych było przeciw, a 7 głosowało za.

W poniedziałkowych obradach wzięli udział zainteresowani inwestycją mieszkańcy Włodawy i miejscowi przedsiębiorcy, ale ich argumenty nie wpłynęły na wynik głosowania.

Na projekt o wartości kosztorysowej ponad 11,5 miliona złotych, miasto ma już przyznane 8 milionów dotacji. Po przetargach, faktyczne koszty byłyby prawdopodobnie niższe, ale bez akceptacji planu przez większość radnych samorząd nie może skorzystać z unijnej dotacji.

Miasto starało się o pieniądze na realizację projektu pod nazwą „Nadbużański obszar Starej Kaflarni nowym zapleczem kulturalno-turystycznym miasta Włodawy” od prawie 4 lat. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej samorząd może przygotować „Starą Kaflarnię” z amfiteatrem, Promenadę Nadbużańską, ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż rzeki Włodawki od ul. Mostowej do ul. Okunińskiej z infrastrukturą, a także wyremontować ulice Mostową i Spokojną oraz park przy ul. Kościuszki.

Na razie nie wiadomo czy będą kolejne próby przyjęcia planu wydatków i dochodów, umożliwiające skorzystanie z dotacji. Jeśli radni nie zmienią zdania, z unijnych środków skorzystają inne samorządy

źródło: IAS

About TV Włodawa

8 odwiedzających teraz
2 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 11:44 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC