Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Nie chcą wieży na ratuszu
469_Zobacz-miasto-z-ratuszowej-wiezy-copy-696x462

Nie chcą wieży na ratuszu

Wielu włodawian, zwłaszcza tych mieszkających wokół Urzędu Miejskiego, protestuje przeciwko planom budowy wieży telekomunikacyjnej na ratuszu. Miasto tłumaczy, że 2 tys. zł miesięcznie piechotą nie chodzi, a te pieniądze wpływałyby do kasy miejskiej co najmniej przez 10 lat. Czyli nazbiera się 240 tys. zł.

Wśród dwunastu planowanych na najbliższą (środową) sesję Rady Miejskiej jest i ta dotycząca wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu w trybie bezprzetargowym. Chodzi o najem dla spółki Polkomtel (właściciel sieci Plus) miejsca na przedsięwzięcie w postaci „budowy, rozbudowy, eksploatacji i modernizacji infrastruktury telekomunikacyjnej dla celów świadczenia usług telekomunikacyjnych”. Mówiąc prościej, chodzi o budowę kilkumetrowej wieży na dachu ratusza, na której zamontowane będą urządzenia nadawcze. A tych ludzie nie lubią, bo boją się fal elektromagnetycznych, nazywanych potocznie „promieniowaniem”.
– Na pewno nie zagłosuję za tą uchwałą – mówi radny Erazm Meniów. – Najpierw trzeba zrobić konsultacje społeczne i zapytać okolicznych mieszkańców. Pieniądze nie są najważniejsze, najistotniejszą jest wola suwerena – czyli mieszkańców Włodawy.
Co ciekawe, niemal identyczną sprawę dotyczącą planów budowy wieży telekomutacyjnej, ale na budynku spółdzielni mieszkaniowej, burmistrz całkiem niedawno zaopiniował negatywnie. Argumentował to przede wszystkim brakiem społecznej akceptacji.
Okoliczni mieszkańcy zdecydowanie nie życzą sobie wieży na ratuszu. Wystosowali nawet do włodarza miasta petycję w tej sprawie. Oto jej treść: Do Burmistrza Włodawy i Radnych Miasta Włodawa. My, niżej podpisani, mieszkańcy miasta Włodawa mieszkający w sąsiedztwie Urzędu Miejskiego we Włodawie nie wyrażamy zgody, aby na budynku Urzędu Miejskiego był zainstalowany maszt z anteną telekomunikacyjną dla celów świadczenia usług telekomunikacyjnych. Budynek UM mieści się w centrum miasta, gdzie jest dużo budynków mieszkalnych, kamienic i osiedli: Reymonta i Żeromskiego, a postawienie takiego masztu może mieć niepożądane skutki uboczne, jak szkodliwe promieniowanie lub zły odbiór sygnałów radiowych, telewizyjnych lub innych. Dlatego prosimy Radnych Miejskich i Burmistrza o wzięcie naszych zastrzeżeń pod uwagę.
Przeważą argumenty ekonomiczne czy społeczne? Sprawa rozstrzygnie się na najbliższej sesji. 

źródło: Nowy Tydzień (gd)

About TV Włodawa

18 odwiedzających teraz
2 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 50 o godz. 01:42 pm UTC
Ten miesiąc: 241 o godz. 12-12-2018 01:41 pm UTC
Ten rok: 276 o godz. 07-06-2018 03:36 pm UTC