Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Nauczyciele o oświacie z minister edukacji
600x0_men-w-sp2-9

Nauczyciele o oświacie z minister edukacji

Realizacja tak zwanej ustawy podręcznikowej zdominowała spotkanie dyrektorów i nauczycieli włodawskich szkół z minister edukacji Joanną Kluzik-Rostkowską.   


Włodawa była ostatnim etapem wizyty na Lubelszczyźnie pani minister, która w poniedziałek 6 października odwiedziła też Puławy, Pszczelą Wolę i Lublin. W spotkaniu we Włodawie, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 wzięło udział około 50 przedstawicieli placówek oświatowych różnych szczebli, a także burmistrz Jerzy Wrzesień i Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz.

Znaczna część dyskusji dotyczyła rządowego programu darmowych podręczników, które w tym roku otrzymali pierwszoklasiści, a w następnych latach mają dostać uczniowie kolejnych klas. Dyrektor SP 2 we Włodawie Stanisław Leszuk ocenia pozytywnie ten pomysł. – To co w ostatnim czasie wyrabiały wydawnictwa było nie do zaakceptowania. Minister edukacji podkreśliła, że koszt przygotowania pierwszej części podręcznika dla pierwszoklasistów to niecałe 5 złotych, czyli komplet czterech części zamknie się kwotą mniejszą niż 20 złotych. Tymczasem cena zestawu oferowanego przez wydawnictwa dochodziła do 160 złotych. Nawet przy założeniu, że są w nim także ćwiczenia to były to oczekiwania zdecydowanie za wysokie – mówi dyrektor Leszuk.

Rządowy pomysł chwali także większość rodziców, dla których taka pomoc, szczególnie gdy nie są w najlepszej sytuacji finansowej i mają kilkoro dzieci, jest bardzo cenna. Według Stanisława Leszuka darmowe podręczniki, które już są w szkołach, nie różnią od poprzednich, które były zdecydowanie droższe. – Nie są ani gorsze ani lepsze i same nie uczą – kwituje krótko dyrektor włodawskiej „dwójki”.

Zarówno minister Kluzik-Rostkowska, jak i uczestnicy poniedziałkowego spotkania byli zgodni, że dystrybucja darmowych podręczników to także dodatkowe obowiązki dla szkół, ale warto podjąć to wyzwanie z korzyścią przede wszystkim dla uczniów i ich rodziców. 

źródło: IAS

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
1 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 02:07 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC