Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Nauczyciele nie składają broni
sad

Nauczyciele nie składają broni

Najprawdopodobniej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zadecyduje o losie nauczycieli z Zespołu Szkół w Hannie. Na razie wojewoda unieważnił uchwałę Rady Gminy, co uniemożliwia przekazanie szkoły w ręce stowarzyszenia.

 

Jolanta Szołno-Koguc, wojewoda lubelski, w piśmie z dnia 21 czerwca stwierdziła nieważność uchwał podjętych przez Radę Gminy w Hannie dotyczących przekazania tamtejszej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum innej osobie prawnej niż jednostka samorządu terytorialnego. Jak wyjaśnia Kamil Smerdel, rzecznik wojewody, powodem takiej decyzji jest fakt, iż uchwała została podjęta z naruszeniem ustawy o związkach zawodowych. Najprościej rzecz ujmując, o zamiarze przekazania nie zostały powiadomione właściwe związki zawodowe, w tym przypadku włodawski Związek Nauczycielstwa Polskiego. Rzecznik od razu też wyjaśnia, że LUW z urzędu bada wszystkie uchwały podejmowane przez samorządy, chociaż w tej sprawie do wojewody dotarły skargi kwestionujące zasadność i legalność decyzji podjętych przez radnych z Hanny. – Zaczynam wierzyć w prawo oświatowe – mówi Marek Ostrowski, szef włodawskiego ZNP, komentując korzystną dla nauczycieli decyzję wojewody. – Jednak zdaję sobie sprawę, że to nie koniec batalii o utrzymanie ostatniej w gminie Hanna szkoły prowadzonej przez samorząd i pani wójt może się odwołać – dodaje.

Wójt Grażyna Kowalik tak komentuje sprawę: – Z pełnym zrozumieniem przyjmujemy decyzję wojewody. Przysługuje nam możliwość odwołania się od decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, z czego prawdopodobnie skorzystamy. Przygotowywane są opinie prawne w tej sprawie.    

Źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

11 odwiedzających teraz
1 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 01:43 am UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC