Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Nauczyciele docenili powiat włodawski
sta

Nauczyciele docenili powiat włodawski

W siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie ogłoszono wyniki V Rankingu „Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom” organizowanego przez Lubelski Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego. Ranking powstał z myślą o tych samorządach, które dbają o rozwój oświaty. Powiat włodawski otrzymał tytuł „Samorządu przyjaznego oświacie i jej pracownikom”. To już kolejne wyróżnienie dla tego samorządu. Oprócz włodawskiego wyróżniono tylko powiat bialski i lubartowski.
Na ręce Wiesława Holaczuk – starosty włodawskiego Sławomir Broniarz – prezes ZNP i Janusz Różycki – prezes okręgu lubelskiego ZNP złożyli serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za tak dobry wynik samorządu powiatowego w V edycji Rankingu ZNP Zarządu Okręgu Lubelskiego.
Powiat włodawski całkiem nie przypadkiem jest wyróżniany – mówi W. Holaczuk. – Wystarczy wspomnieć, że tylko w ciągu ostaniu trzech lat kosztem ponad 6 mln zł (z czego główna część pochodziła ze środków unijnych) udało nam się przystosować swoje szkoły i placówki oświatowe do XXI-wiecznych standardów. A tylko w 2013 r. nasze wydatki inwestycyjne i remontowe w szkoły i placówki oświatowe wyniosły bez mała milion zł.
Powiat włodawski ma pod swoją pieczą pięć szkół i placówek oświatowych: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego, I Liceum Ogólnokształcące, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Młodzieżowy Dom Kultury. Kształci się w nich grubo ponad 1500 uczniów i wychowanków. Po gruntownej modernizacji ich wszystkich w ostatnich latach, wyglądają teraz jak nowe, zyskały również bardzo dużo cennego wyposażenia edukacyjnego i terapeutycznego.
Zmodernizowano infrastrukturę szkolną, sportową i społeczno-edukacyjną powiatu włodawskiego. Wykonano m.in. termomodernizację wszystkich budynków szkolno-oświatowych. Ponadto wyremontowano łazienki z przystosowaniem osobom niepełnosprawnym, wykonano chodniki, place i podjazdy dla osób niepełnosprawnych, zbudowano windy, wymieniono osprzęt przeciwpożarowy i uzupełniono monitoring. Wszystkie placówki wyposażono także w nowoczesne urządzenia (komputery, elektroniczne urządzenia pomocnicze, etc.). Olbrzymie oszczędności uzyskano także dzięki wymianie oświetlenia na energooszczędne. – Dzięki tej inwestycji, do której nie dołożyliśmy nawet złotówki własnych pieniędzy – mówi starosta – mamy rocznie kilkudziesięciotysięczne oszczędności na opłatach za energię elektryczną. Najważniejsze jednak, że zrobiliśmy to kompleksowo, przez co najtaniej i najlepiej.
Powiat dba także o właściwą promocję oraz motywację uczniów. Od lat przyznawane są stypendia dwojakiego rodzaju. Pierwsze są przyznawane uczniom za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie powiatu, województwa i kraju. Takich stypendiów jest obecnie kilkanaście. Podobnie kilkanaście jest stypendiów naukowych – przyznawanych za doskonałe wyniki w nauce – czyli takie, które wykraczają daleko poza zakres ustanowiony przez program nauczania w danej szkole.
Ramka
Wydatki w oświacie w powiecie włodawskim w 2013 r.
Całość wydatków na oświatę – 16,807 mln zł. Inwestycje: termomodernizacja budynku warsztatów ZSZ nr 1 i II LO – 127 tys. zł. Wymiana oświetleni: warsztaty – 34 tys. zł, MDK – 58 tys. zł, SOSW – 51 tys. zł, I LO – 100 tys. zł, ZSZ nr 1 i II LO – 161 tys. zł.. Modernizacja sieci internetowej w I LO – 26 tys. zł. Remont łazienek, sal, ciągów komunikacyjnych SOSW – 312 tys. zł. Remont internatu I LO – 50 tys. zł. Razem inwestycje i remonty szkół powiatu włodawskiego w 2013 r. – 922 tys. zł.

źródło: Starostwo Powiatowe we Włodawie

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
1 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 12:23 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 11-21-2022 06:26 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC