Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / „Narody tracąc pamięć, tracą życie” – C. K. Norwid
1

„Narody tracąc pamięć, tracą życie” – C. K. Norwid

Pod takim tytułem w Środowiskowym Hufcu Pracy we Włodawie  realizowany jest program edukacyjno – profilaktyczny mający przybliżyć naszym uczestnikom wydarzenia  związane  z najnowszą historią naszego regionu  na kanwie wydarzeń dotyczących całej Polski. 

Pokazanie w jaki sposób na przestrzeni ostatnich dekad kształtowało się społeczeństwo obywatelskie 

w rodzinnych stronach naszych wychowanków będzie pretekstem do rozważań na temat patriotyzmu dawniej i dziś, na temat  doceniania wolności ojczyzny i jej obywateli. 

Realizacja zadań programowych odbywa się w formie zajęć wychowawczych  z udziałem świadków historii, co daje młodzieży  szansę dotarcia do historii znanych, ale i tych mniej znanych – poznania losów ludzi biorących aktywny udział w wydarzeniach z przeszłości, odkrycia dziejów miejscowości i regionu, poczucia klimatu i atmosfery z tamtych lat.

Uatrakcyjnieniem programu jest udział naszych wychowanków w przedsięwzięciach i imprezach historycznych organizowanych przez Muzeum Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego i Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie. 

W ramach programu  młodzież Środowiskowego Hufca Pracy zebrała liczne pamiątki  rodzinne stanowiące bardzo ciekawe świadectwa realiów życia i działalności  lokalnego społeczeństwa na przestrzeni lat 1939- 1990 ( niektóre pamiątki  są nawet  sprzed 1939r.).  Podjęta została decyzja, aby podzielić się wiedzą i atrakcyjnością pamiątek,  organizując w MBP we Włodawie  wystawę ,,Historia zapisana w rodzinnych pamiątkach”. Zamierzeniem jest, aby zaproszenie na wystawę skierowane było przede wszystkim do środowisk młodzieżowych z rejonu Włodawy. W tej chwili trwa selekcjonowanie zebranych przez młodzież eksponatów z udziałem pracownika MBP we Włodawie pani Urszuli Panasiuk, która przeprowadzi dla młodzieży naszej placówki warsztaty na temat: ,,Przygotowanie  ekspozycji na wystawę”.

Termin otwarcia wystawy przewidziany jest na połowę marca 2017roku.

  

7 6 5 4 3 2

Urszula Długowolska

ŚHP Włodawa

About TV Włodawa

18 odwiedzających teraz
3 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:54 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 10-01-2020 01:54 am UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC