Home / Aktualności / Napad kontrolowany
napad

Napad kontrolowany

Odgłosy wystrzałów i syren alarmowych. Pędzące na sygnale policyjne radiowozy, wozy pograniczników i straży pożarnej postawiły w ubiegły wtorek na nogi mieszkańców nadbużańskich gmin
We wtorek, 11 września, przez przejście graniczne w Dorohusku na teren Polski wjechała cysterna z niebezpiecznymi chemikaliami. Jak się okazało, wcześniej grupa przestępców, bez wiedzy kierowcy, wykorzystała pojazd do przemytu papierosów. Kiedy niczego nieświadomy szofer dotarł do Siedliszcza w gminie Wola Uhruska, drogę zajechało mu mu dwóch zamaskowanych mężczyzn. Grożąc bronią zmusili go do zjechania w polną drogę i zatrzymania. Tu kierowcę pobili, zabrali ukryty wcześniej w ciężarówce towar i uciekli. Przy okazji uszkodzili cysternę, z której zaczęły wyciekać trujące chemikalia.

Kierowca po odzyskaniu przytomności zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiadomił włodawską policję o napadzie i wycieku z cysterny. Podał rysopisy sprawców oraz kolor pojazdu, którym odjechali. Służby mundurowe z pow. włodawskiego i chełmskiego postawione zostały w stan najwyższej gotowości. Jako pierwsza na miejscu pojawiła się Straż Graniczna, która wezwała pogotowie ratunkowe do rannego kierowcy. Zaraz za nimi na miejsce przyjechała policja z Włodawy oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Uhruska i Woli Uhruskiej. Policjanci zabezpieczali miejsce przestępstwa, a straż pożarna wyciek. W tym samym czasie policja ścigała sprawców. Na drogach ustawiono blokady z kolczatkami, kontrolowano wszystkie przejeżdżające pojazdy. Bandyci wpadli na blokadzie w Łowczy, 17 km od miejsca napadu.

Cała akcja przypominająca sceny z dobrego sensacyjnego filmu, na szczęście była tylko ćwiczeniami zorganizowanymi przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. – Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności organizacji wspólnych działań, przewidywanie i planowanie efektywnego współdziałania służb podczas sytuacji kryzysowej oraz sprawdzenie skuteczności procedur postępowania służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa i porządku publicznego – informuje mł. asp. Andrzej Fijołek z zespołu prasowego KWP w Lublinie. Wtorkowe ćwiczenia były kolejnym etapem projektu pod nazwą „Razem Bezpieczniej” – realizowanym w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013. Całej akcji przyglądało się delegacje 25 milicjantów z Ukrainy, której przewodniczył płk Ołeksandr Jewłoszewski, zastępca naczelnika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

Akcja służb mundurowych wzbudziła ciekawość, ale i niepokój wśród mieszkańców gminy Wola Uhruska. – Wszyscy zastanawiali się, co się stało. Ciągle było słychać syreny, bez przerwy krążyła policja. Na początku myśleliśmy, że faktycznie doszło do napadu. Jakie było nasze zdziwienie, gdy okazało się że to ćwiczenia – śmieje się jeden z mieszkańców Siedliszcza.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

13 odwiedzających teraz
0 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 08:59 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC