Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Najmłodszy, ale doceniony
kasa 2

Najmłodszy, ale doceniony

Tomasz Antoniuk, wójt gminy Urszulin, nie ma powodów do narzekań. Na ostatniej (13 grudnia) sesji radni ustalali jego miesięczne zarobki. Utrzymali je na dotychczasowym poziomie. Tym samym najmłodszy włodarz gminy w powiecie, z pensją wynoszącą 9851 zł, stał się, obok Grażyny Kowalik, najlepiej opłacanym wójtem.

Wydawać by się mogło, że punkt o ustaleniu wysokości miesięcznego wynagrodzenia dla wójta będzie najciekawszym w całej sesji, jednak tak się nie stało. Przeciwnie, radni przyjęli projekt uchwały jednogłośnie i bez żadnej dyskusji. Na prośbę przewodniczącego Piotra Kameli, projekt omówiła skarbik Hanna Waręciak, przy okazji nieco rozmijając się z prawdą, kiedy stwierdziła, że wójt „na rękę” będzie otrzymywał nieco ponad 6 tys. zł.

W rzeczywistości na konto Tomasza Antoniuka faktycznie wpływać będzie co miesiąc ponad 6900 zł, ale nikt tego nie zauważył. Sam zainteresowany, jak na dżentelmena przystało, nie skomentował wysokości swoich zarobków. Trudno mu się dziwić, skoro do maksymalnej pensji na jego stanowisku zabrakło tak naprawdę groszy, a i to jedynie przez zbyt krótki staż pracy.

Tym samym T. Antoniuk stał się jednym z najlepiej opłacanych wójtów w powiecie włodawskim. Podobnymi zarobkami może się pochwalić tylko Grażyna Kowalik, wójt gminy Hanna. Około 9200 zł inkasuje Marek Kopieniak, ok. 9 tys. Jan Łukasik, nieco mniej od nich zarabiają Dariusz Semeniuk i Mirosław Torbicz. Na szarym końcu stawki plasuje się Paweł Kołtun ze Starego Brusa, który ma jedynie niecałe 6 tys. zł.

źródło: Nowy Tydzień (bm)

About TV Włodawa

31 odwiedzających teraz
1 gości, 30 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 37 o godz. 01:38 am UTC
Ten miesiąc: 212 o godz. 08-04-2019 01:03 pm UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC