Home / Na Sygnale / Najmłodsi zwiedzali komendę
maluchy

Najmłodsi zwiedzali komendę

Komendę Powiatową Policji we Włodawie odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 2 we Włodawie. Maluchy zapoznały się z pracą policjantów z różnych wydziałów oraz obejrzały policyjny sprzęt służbowy. Z przedszkolakami rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu i na ulicy oraz o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon. 

Wczoraj włodawskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 2 we Włodawie. Spotkanie z najmłodszymi odbyło się w dwóch turach i wzięła w nim udział blisko setka dzieci.

Mali goście dowiedzieli się od policjantów jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Pod opieką wychowawczyń mieli okazję zobaczyć jak na co dzień pracuje oficer dyżurny. Duże zainteresowanie u maluchów wzbudziło wyposażenie stanowiska dowodzenia dyżurnego, gdzie uczyły się jak prawidłowo należy zgłaszać przez telefon o zaistniałym zdarzeniu. Przedszkolaki, po zwiedzeniu monitorowanych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, zobaczyły również jak wygląda sprzęt do daktyloskopii, z którego mogły skorzystać. Każde dziecko odbiło swoją dłoń na kartce papieru, którą na pamiątkę wizyty zabrało z sobą do domu.

Wielką radość dzieciom sprawiło również oglądanie policyjnego radiowozu i włączanie sygnałów. Na zakończenie spotkania przypomniano milusińskim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na drodze, o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon oraz rozdano najmłodszym elementy odblaskowe, które sprawią, że będą one lepiej widoczne a przez to bezpieczniejsze.

źródło: KWP

About TV Włodawa

10 odwiedzających teraz
0 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 11 o godz. 12:00 am UTC
Ten miesiąc: 11 o godz. 02-01-2023 12:00 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC