Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Nagrodzeni w konkursie plastycznym
zdj.1

Nagrodzeni w konkursie plastycznym

Aż sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej w Żukowie, Filia w Korolówce oraz Szkoły Podstawowej w Orchówku zostało nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie plastycznym „Zwierzęta Azji w zamojskim ZOO”. Uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa lubelskiego wzięli udział w konkursie, przygotowanym przez Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu i Fundację dla Zwierząt TECTUM.

Nadesłano 176 prac, które oceniano w czterech kategoriach wiekowych: I- przedszkola, II – klasy I-III, III – klasy IV-VI, IV – gimnazja. Komisja konkursowa, w skład, której wchodzili pracownicy Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu, nagrodziła i wyróżniła prace następujących autorów z terenu gminy Włodawa: W kategorii przedszkola nagrodzono prace Martyny Wawryszuk z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Filialnej w Korolówce (opiekun Gabriela Hawrył) oraz Eryka Kapluka z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Orchówku (opiekun Anna Stupnicka). W tej kategorii wyróżniono prace Łucji Matwiejuk i Natalii Szuster z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Filialnej w Korolówce (opiekun Gabriela Hawrył). W kategorii klasy I-III nagrodzono prace Joanny Paciorkowskiej oraz Aleksandry Rusińskiej z klasy I Szkoły Filialnej w Korolówce (opiekun Katarzyna Grzywaczewska).


Wręczenie nagród odbyło się w Ogrodzie Zoologicznym w Zamościu w dniu 17 grudnia. Po części oficjalnej wszyscy nagrodzeni mogli zwiedzić ZOO i podejrzeć, jak zimują mieszkańcy Ogrodu. Wszystkie nagrodzone prace umieszczone zostały na specjalnej wystawie w zamojskim ZOO.

Udział w konkursie chętnych dzieci był efektem wyjazdu do Ogrodu Zoologicznego podczas realizacji przez Gminę Włodawa projektu ekologicznego „Przedszkolak – Mały

 Ekolog”.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
0 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 19 o godz. 02:03 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC