Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Nagroda dla rzecznika, którego… nie ma
powiat

Nagroda dla rzecznika, którego… nie ma

(20 września) Jedna z ostatnich sesji Rady Powiatu we Włodawie miała spokojny, choć nieco dyskusyjny przebieg. Poszło tym razem o politykę, a sprawy stricte powiatowe poszły w odstawkę.

Sesja, która w programie miała tylko cztery finansowe uchwały, rozpoczęła się od interpelacji. Jako pierwszy głos zabrał Wiesław Holaczuk. Pytał o realizację obietnic wyborczych z 2014 r. – Nie powstały biogazownie, obwodnica Włodawy, małe hydroelektrownie, betonówka. Tylko dziesięć procent z obietnic wyborczych starosta spełnił – mówił. Pytał też o ul. Chełmską i Długą – czy będą ujęte w budżecie na rok 2019, o darmowy dowóz młodzieży do szkół (czy będzie realizowany) i o to, które drogi będą składane do wojewody w tym nowym rozdaniu.

WIĘCEJ W NOWYM TYGODNIU

Danuta Pawluk zapytała o drogę Dołhobrody – Zaświatycze – Lack- Konstantyn – czy i kiedy będzie jej modernizacja.

Radny Janusz Kloc interesował się sprawą, czy będą prowadzone dalsze prace w związku z obniżeniem studzienek w mieście. Interesował się też kwestią odszkodowań z powodu suszy – Rolnicy od wojewody nie otrzymują protokołów i dlatego nie mogą się ubiegać o odszkodowanie. Może przy okazji wystosować pismo w sprawie wydłużenia terminu – mówił.

Mariusz Zańko zaniepokojony był stanem sanitarnym Jeziora Białego i plaż wokół niego. – Może powiat powinien się włączyć w pomoc w tej sprawie? – pytał. Poruszył też sprawę strzelnicy przejętej od ZK (m.in. zapytał czy również dokumentacja strzelnicy została przejęta od ZK). Poprosił starostę o udzielenie pomocy mieszkańcom przy pisaniu wniosków w związku z programem ministerialnym – ekodopłaty w ramach programu czystego powietrza.

Na koniec swojego wystąpienia zaapelował do starosty o nagrodę dla rzecznika prasowego starostwa za atakowanie radnych, zwłaszcza PiS-u. – Ta nagroda jest bardzo potrzebna na tym nowym odcinku walki dla rzecznika i ta nagroda już za miesiąc po tej skończonej ciężkiej pracy podczas kampanii wyborczej będzie wykorzystana na zacny i zasłużony odpoczynek rzecznika prasowego – mówił.

Tadeusz Rudko zainteresował się oświatą – chciał wiedzieć, jaka jest liczba klas pierwszych, w jakich kierunkach i liczba uczniów oraz ilu zamieszkuje w internatach i ilu dojeżdża. Pytał także, czy w tym roku jest planowana ścinka poboczy i gdzie oraz czy jest planowany przegląd wszystkich dróg w powiecie przed zimą.

Na koniec przewodniczący rady – Romuald Pryll zapytał czy jest planowany przegląd drogi Macoszyn Mały – Hańsk.

Odpowiedzi udzielał głównie starosta Andrzej Romańczuk. Mówił dużo o inwestycjach, w tym drogowych i scaleniowych. Ad ul. Chełmskiej – jest ujęta w planie na dokumentację; ad betonówki – brakuje, pomimo akceptacji Brukseli, podpisu w ministerstwie; ad J. Białego – ta sprawa jest, była i będzie poruszana; ad strzelnicy – nie mamy odpowiedzi dotyczącej uzyskania przez nas prawa własności, a bez tego prawa nie możemy wnioskować o środki; ad ekodopłat – to doskonały pomysł; ad rzecznika – nie ma takiego etatu w starostwie; ad dróg do wojewody – złożono wnioski na drogi: Urszulin – Andrzejów oraz Hańsk – Kulczyn Kolonia.

źródło: Nowy Tydzień (pk)

About TV Włodawa

30 odwiedzających teraz
7 gości, 23 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 34 o godz. 10:09 am UTC
Ten miesiąc: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC