Home / Aktualności / Na remont ulic poczekamy do kwietnia
DLOBI

Na remont ulic poczekamy do kwietnia

DLOBIW poniedziałek, 4 marca włodawski magistrat podpisał umowę z wykonawcą, który wygrał przetarg na bieżące utrzymanie dróg i ulic w 2013 roku. Nie oznacza to jednak, że już w tym tygodniu zacznie się łatanie dziurawego asfaltu. Drogowcy wyjdą na ulice dopiero wtedy, gdy zrobi się cieplej . Kierowcom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i stosować się do coraz większej ilości ograniczeń.

W tym roku za bieżące utrzymanie dróg i ulic we Włodawie odpowiadać będzie Zakład Robót Drogowych i Budowlanych Tadeusz Horszczaruk z Orchówka. Firma ta przedstawiła najkorzystniejszą ofertę finansową, która była jednym kryterium wyboru. Umowa między magistratem a wykonawcą obowiązywać będzie od 04 marca do 30 listopada.  Jak mówi Leszek Wiatrowski z Urzędu Miejskiego, podpisanie umowy nie oznacza, że drogowcy od razu przystąpią do łatania ubytków. Na pierwsze prace remontowe będziemy musieli poczekać do czasu, aż temperatura osiągnie 10 stopni w dzień, a w nocy nie będzie spadać poniżej zera wyjaśnia Wiatrowski.

Wcześniejsze remonty będą bezcelowe, ponieważ technologie, którymi dysponujemy, nie pozwalają na trwałe załatanie ubytków. Oczywiście istnieją sposoby, by to zrobić przy niskiej temperaturze, ale są one bardzo kosztowne. Dlatego w tej chwili będziemy skupiać się na informowaniu kierowców o zagrożeniach.

Do tej pory do włodawskiego ratusza nie wpłynął żaden wniosek o odszkodowanie z tytułu uszkodzenia pojazdu spowodowanego przez złą nawierzchnię. Nie oznacza to jednak, że drogi we Włodawie nie wymagają naprawy. Przeciwnie , w magistracie codziennie odbierane są telefony od kierowców o coraz to większej ilości dziur. Niestety, na ich naprawę trzeba będzie poczekać najprawdopodobniej do kwietnia.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

4 odwiedzających teraz
1 gości, 3 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC