Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Na przemytników będą patrzeć z góry
straz graniczna

Na przemytników będą patrzeć z góry

Pięćdziesięciometrową wieżę obserwacyjną chce zbudować w Sobiborze (gm. Włodawa) Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Budowla ma pomóc nie tylko w walce z przemytem i ułatwić obserwację granicy, ale umożliwi też wykrywanie innych zagrożeń, np. pożarów.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie na strzeżonym przez siebie odcinku granicy z Ukrainą docelowo chciał zbudować 7 wież obserwacyjnych, ale z braku oferentów na zaprojektowanie trzech konstrukcji o wysokości 70 metrów na razie ograniczy się do czterech o wysokości 50 metrów. Jedna z nich ma stanąć w powiecie włodawskim, a dokładnie w Sobiborze (gm. Włodawa). Pomysł budowy tego typu instalacji powstał niedawno.

Mają one wydatnie pomóc nie tylko w ochronie granicy polsko-ukraińskiej, ale przede wszystkim w walce z wszechobecnym na całej jej długości przemytem. Punkty, w których staną wieże też nie jest przypadkowy, bo są to tereny trudno dostępne, zazwyczaj zalesione bądź zakrzaczone i z tego względu bardzo atrakcyjne dla przemytników.
Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa konstrukcji. Zapewne ruszy, gdy tylko dopełnione zostaną wszelkie formalności.

źródło: Nowy Tydzień (bm)

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
2 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:09 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC