Home / Na pomoście nie wypijesz
pomost

Na pomoście nie wypijesz

Plaża i pomosty nad Jeziorem Białym są miejscami publicznymi, ale do tej pory policjanci nie mogli wypisać mandatu za spożywanie na nich alkoholu, ponieważ nie znajdowały się one na liście miejsc, gdzie alkoholu pić nie wolno.

Na marcowej sesji Rady Gminy Włodawa wójt Tadeusz Sawicki zamierza wprowadzić punkt dotyczący zakazu spożywania alkoholu na wszystkich pomostach. – Wiadomo, że woda i alkohol to niedobre połączenie, tym bardziej spożywanie go na pomostach może być niezwykle niebezpieczne – mówi Sawicki. – Za zakazem tym przemawia również fakt, iż wiele osób, które spożywają trunki na pomostach, wyrzucają puszki i butelki do wody, co wygląda nieestetycznie i również może zagrażać kąpiącym się osobom – tłumaczy wójt. Początkowo zakaz dotyczący picia alkoholu miał również objąć plaże, ale ze względu na to, że takie obostrzenie mogłoby nie przypaść do gustu turystom, najprawdopodobniej do jego wprowadzenia nie dojdzie. Drugim projektem, który ma zostać poruszony na tej sesji jest ustanowienie zakazu wjazdu na główny ciąg spacerowy cztero- lub trzykołowych pojazdów napędzanych siłą mięśni. Ten zakaz nie powinien wpłynąć na ruch w punktach ich wypożyczania, tym bardziej że wokół jeziora jest wiele innych i bardziej bezpiecznych miejsc, gdzie takimi pojazdami można się poruszać.

 

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

30 odwiedzających teraz
2 gości, 28 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC