Home / Muzyczne sukcesy uczennicy SP 3
dziewczynka

Muzyczne sukcesy uczennicy SP 3

Ogólnopolski sukces wokalistki ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Alicja Karpiuk, solistka działającego przy popularnej „trójce” chóru „Gaudeamus”, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Przedstawiciele SP 3 występują w nim od kilku lat, ale jeszcze nigdy nie dotarli tak daleko. 

Do rywalizacji przystąpiło ponad 2100 młodych wokalistów z 58 miast. W tej grupie było 570 artystów z klas IV – VI szkół podstawowych, w tym młoda włodawianka. Alicja Karpiuk rozpoczęła udział w festiwalu od marcowych eliminacji w Tomaszowie Lubelskim. W maju przeszła eliminacje w Kozienicach, a w czerwcu, razem ze 117 wokalistami, wystąpiła w finale w Tarnobrzegu.

Osiągnięcie Alicji Karpiuk to także sukces jej opiekunów. Młodą wokalistkę z Włodawy przygotowywały do występów Małgorzata Błażejczyk i Renata Ślązak.

„Wygraj sukces” to jeden z najbardziej popularnych konkursów piosenki w Polsce, a główną nagrodą jest wycieczka do Eurodisneylandu. Jego pomysłodawcą był w 1996 roku był Jarosław Piątkowski – muzyk i właściciel studia nagrań, który postanowił zachęcić do śpiewania dzieci nawet z najmniejszych miejscowości. Stwierdził, że w konkursach piosenki występują one bardzo rzadko, ponieważ nie mają akompaniamentu lub podkładu muzycznego. Dlatego razem ze swoimi przyjaciółmi napisał kilka piosenek, które zostały wydane na kasetach. Ich oryginalność polegała na tym, że na jednej stronie nagrano piosenki z przykładowym wykonaniem solisty, a druga strona zawierała jedynie podkład muzyczny. Dzięki temu dzieci, dysponując tylko magnetofonem, mogły przygotować własne interpretacje wybranego utworu.

W tym roku „Wygraj sukces” odbył się po raz siedemnasty.

Źródło: IAS

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

18 odwiedzających teraz
1 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 01:00 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC