Home / Muzeum ma kłopoty finansowe
muzeum

Muzeum ma kłopoty finansowe

Zabraknie pieniędzy i…pracowników?  250 tys. zł, jakie starostwo powiatowe we Włodawie przeznaczyło na całoroczną działalność Muzeum Pojezierza  Łęczyńsko -Włodawskiego wystarczy do maja. Dyrektor placówki już prosił w starostwie o dodatkowe pieniądze.

Już na początku roku p.o. dyrektora włodawskiego Muzeum Krzysztof Skwirowski mówił, że wsparcie starostwa jest za małe i nie wystarczy do końca roku. Teraz okazuje się , że pieniądze skończą się pod koniec kwietnia. Na ostatnim posiedzeniu zarządu powiatu włodawskiego Skwirowski poprosił o dodatkowe fundusze na placówkę.

Otrzymałem ustne zapewnienie starosty, że urzędnicy postarają się coś wygospodarować. Jak będzie, tego jednak nie wiem – mówi p.o. dyrektora włodawskiego muzeum. Jeśli pieniądze się nie znajdą to w czerwcu prawdopodobnie MPŁW we Włodawie zostanie zamknięte. Wcześniej może pojawić się problem z zatrudnieniem. Obecnie w placówce we Włodawie włącznie z filią w Sobiborze pracuje 9 osób. Część kadry wraz z muzeum w Sobiborze pod swoje skrzydła przejmuje wkrótce Muzeum obozu na Majdanku. Kogo oraz ile konkretnie osób weźmie, oficjalnie jeszcze nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się, że może to być około 4-5 pracowników. Jeśli tak się stanie, wówczas w muzeum może zabraknąć pracowników.

Ustawa o muzeach oraz statut muzeum przewidują funkcjonowanie trzech wydziałów oraz administracji. Obowiązkowo musi być kierownik administracji i Głowna księgowa, bo jedna osoba nie może łączyć tych obowiązków. Do tego musimy też mieć ludzi, którzy będą obsługiwali turystów w naszych trzech obiektach muzealnych. W sezonie otwarte są one nie tylko w dni robocze, ale także podczas weekendów. Musimy mieć ludzi na zmiany, bo trzy osoby nie będą bez przerwy pracowały. Wobec tego potrzebujemy obowiązkowo minimum sześć etatów- wyjaśnia Skwirowski.

 

źródło: SUPER TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

16 odwiedzających teraz
0 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 20 o godz. 12:23 am UTC
Ten miesiąc: 21 o godz. 10-01-2023 07:12 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC