Home / Aktualności / Mundurowy emeryt na miejskim etacie
graniczna_logo

Mundurowy emeryt na miejskim etacie

22-procentowe bezrobocie, najwyższe na Lubelszczyźnie, a mimo to we Włodawie zatrudnia się do pracy emeryta straży granicznej. – Ludzie są w szoku, bo na konserwatora do MOSiR-u poszedł „przypadkiem” mąż zaufanej urzędniczki burmistrza – mówi poirytowany włodawianin. – Skandalem jest jednak co innego – to, że do pracy przyjęto emeryta, który ma uposażenie emerytalne zdecydowanie powyżej przeciętnej, a zdyskwalifikowano bezrobotnych.

Przed kilkoma dniami we włodawskim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zatrudniono trzech konserwatorów. Wśród nich jest emerytowany chorąży sztabowy, były funkcjonariusz placówki Straży Granicznej w Dołhobrodach. Zdaniem komisji rekrutacyjnej kandydat „odbył pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną wykazując się niezbędną wiedzą wymaganą na w/w stanowisku” (pisownia oryginalna – red.). Tym kandydatem jest 42-letni emeryt, mąż urzędniczki ratusza, osoby blisko związanej z burmistrzem.
- To niedopuszczalne, by emeryt zabierał pracę bezrobotnym – mówi rozgoryczony kandydat, który odpadł. – Nie mam pretensji do tych dwóch osób, które otrzymały tę pracę, ale ten emeryt to skandal. Gdybym miał takie uposażenie jak on, to bym się z radości po tyłku klepał, a nie szukał okazji, by bezrobotnemu zabierać publiczny etat.
We Włodawie stopa bezrobocia przekroczyła 20% i jest najwyższa w województwie. Na ogłoszenie o miejsce pracy zgłasza się po kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób. W powiecie włodawskim bez pracy jest 3,3 tys. osób (dane z końca sierpnia 2012 r. ), z których wyższe wykształcenie ma prawie 500.
Emeryci w publicznych zakładach pracy we Włodawie to nie rzadkość. Emeryci, także mundurowi, pracują na ciepłych posadkach m.in. w starostwie, straży miejskiej i MPGK. Zgodnie z prawem, ale wbrew społecznym oczekiwaniom. Ostatnio jednak na wyraźne sugestie władz powiatowych, szkoły średnie emerytów nie zatrudniają (szczątkowe etaty mają tylko w „Modrzewiaku”).

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

20 odwiedzających teraz
1 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC