Home / Kultura / Sztuka / Most w Zbereżu od 9 do 15 sierpnia
przejscie zbereze

Most w Zbereżu od 9 do 15 sierpnia

przejscie zberezeWiesław Holaczuk, starosta włodawski wraz z Janem Łukasikiem – wójtem gminy Wola Uhruska wziął udział w Łucku (Ukraina) w spotkaniu dotyczącym organizacji Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa. 

Przedstawiciele samorządów z kilku miejscowości organizujących tegoroczne Dni, w tym w Zbereżu i w Woli Uhruskiej od 9 do 15 sierpnia br., omawiali przygotowania do tych przygranicznych wydarzeń. Spotkaniu przewodniczył wicegubernator Wołynia Edward Stojew, zaś zorganizował je ks. Stefan Batruch – prezes Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza w Lublinie.

Spotkanie, w którym uczestniczyli również przedstawiciele służb mundurowych obu państw, pozwoliło na wypracowanie wspólnych działań związanych z przygotowaniem do EDD. Strona ukraińska zobowiązała się m.in. do poprawienia trasy rowerowej z Adamczuk do Szacka i nad J. Switaź. Pozwoli to rowerzystom mniej boleśnie przejechać ten kilkukilometrowy odcinek. Ponadto po stronie ukraińskiej ma się pojawić lepsze oznakowanie terenu. Także służby drogowe po stronie polskiej mają zabezpieczyć dojazd od strony drogi wojewódzkiej do przejścia tymczasowego w Zbereżu.

- To było bardzo ważne spotkanie – mówi starosta włodawski Wiesław Holaczuk. – Pozwoliło nam dokonać analizy tego, co było niedociągnięte w poprzednich edycjach i spróbować to ze stroną ukraińską poprawić. Ponadto mamy cały czas w pamięci, ze EDD są tylko elementem naszego lobbowania za stałym przejściem granicznym w Zbereżu. Jestem przekonany, że nasze starania zwieńczone zostaną sukcesem, zwłaszcza iż po stronie ukraińskiej mamy pełne wsparcie w tej kwestii.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
2 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC