Home / Aktualności / NOWY Most w Holeszowie
most holeszow

NOWY Most w Holeszowie

Zakończono przebudowę mostu przez rzekę Hannę w Nowym Holeszowie. Przebudowę zrealizowano przy wsparciu środków z rezerwy subwencji ogólnej. Łączny koszt inwestycji wyniósł około 510 tys. zł, a dofinansowanie z budżetu państwa blisko 255 tys. zł. Zakres robót obejmował wykonanie na istniejącej płycie z elementów prefabrykowanych nowej płyty wyrównawczo-spadkowej – mówi Wiesława Kadrow, dyrektor Zarządu Dróg we Włodawie. – Izolację mostu wykonano w postaci warstwy papy termozgrzewalnej. Na moście wykonano obustronne chodniki dla pieszych z nawierzchnią z żywic syntetycznych.
Chodniki na obiekcie zabezpieczone barieroporęczą o konstrukcji sztywnej, natomiast na dojazdach do mostu ustawiono stalowe bariery energochłonne. Wszystkie powierzchnie betonowe zabezpieczono powłokami ochronnymi. Ponadto przełożono umocnienie stożków z kamienia naturalnego. Skarpy rzeki umocniono płytami ażurowymi, a koryto rzeki w obrębie mostu umocniono narzutem kamiennym. Na dojazdach do mostu i na moście ułożono nową nawierzchnię bitumiczną. Most w m. Nowy Holeszów jest już czwartym mostem przebudowanym w ostatnich latach ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym został poprawiony stan techniczny najbardziej zniszczonych obiektów administrowanych przez powiat włodawski.

- Cały czas infrastruktura drogowa jest dla nas priorytetem – mówi Wiesław Holaczuk, starosta włodawski. – Remont mostu w Nowym Holeszowie jest doskonałym przykładem na to, jak w dobry i oszczędny sposób wydawać publiczne pieniądze. Warto bowiem dodać, że z oszczędności powstałych po przetargu na przebudowę tego mostu realizujemy I Etap budowy drogi powiatowej nr 1705L w Korolówce.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

13 odwiedzających teraz
1 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC