Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Most łączy… urzędy pracy
zbereze

Most łączy… urzędy pracy

zberezeTymczasowy most pontonowy powstały w Zbereżu połączył nie tylko rodziny, turystów i samorządowców z obu stron Bugu. Połączył także… urzędy pracy. Wizyta odbyła się dzięki przychylności Siergieja Parkhoniuka – wicestarosty szackiego.
Zbigniew Woszczyński – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie w towarzystwie Wiesława Holaczuka – starosty włodawskiego odwiedził bliźniaczy urząd pracy w Szacku na Ukrainie.

Goście z Włodawy byli pod wrażeniem infrastruktury samego urzędu, jak i gościnności szackich urzędników. W ukraińskim pośredniaku pracuje 9 osób. Mają ponad 200 zarejestrowanych bezrobotnych, co stanowi ok. 3% stopę bezrobocie w rejonie. Budynek jest klimatyzowany i w pełni wyposażony. Momentami dyrektor naszego PUP-u był wyraźnie zazdrosny o zdecydowanie lepsze warunki pracy niż we Włodawie. Szacki pośredniak jest w całości zarządzany i finansowany przez państwo.
– Oczywiście, zdaję sobie sprawę z faktu, że trudno porównywać „nasze” bezrobocie z ich problemami – mówi W. Holaczuk. – To są zupełnie inne systemy, inne rozwiązania prawne oraz inna skala społecznych trudności. Na pewno jednak w dobie globalizacji mamy i wspólne cele, a gdy uda nam się na stałe połączyć nasze regiony mostem w Zbereżu, to dojdą nowe aspekty wzajemnych relacji. Wizyta w szackim urzędzie pracy unaoczniła nam, że pomimo wielu różnic, mamy także jeden wspólny cel: jak największą aktywizację bezrobotnych.

źródło: Starostwo Powiatowe we Włodawie

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
2 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 02:54 am UTC
Ten miesiąc: 22 o godz. 10-01-2022 07:53 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC