Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Sport / Modrzewiak chce iść w sport
tenis stolowy

Modrzewiak chce iść w sport

Jest duża szansa, że w przyszłym roku szkolnym popularny „Modrzewiak” będzie miał nową klasę – tym razem sportową o profilu tenisa stołowego. Pomysł niejako zrodził się sam, bowiem sukcesy tenisistów stołowych we Włodawie są coraz większe.

Właśnie niedawno zarząd powiatu wydał zgodę na prowadzenie naboru do tej klasy. Starosta Andrzej Romańczuk jest optymistą w tej sprawie, podobnie jak i dyrektor ZSZ nr 1 i II LO – Eugeniusz Omelczuk.
W marcu dyrektor „Modrzewiaka” zwrócił się do organu prowadzącego – starostwa – z prośbą o wyrażenie zgody na prowadzenie naboru dziewcząt i chłopców do klasy sportowej II Liceum Ogólnokształcącego o profilu tenis stołowy w roku szkolnym 2016/2017. I taką zgodę otrzymał. – Na pewno jest to szansa dla szkoły na jej rozwój, ale przede wszystkim na rozwijanie młodych sportowych talentów, których w naszym powiecie nie brakuje – mówi starosta.
W programie klasy m.in.: 10 godzin treningu w tygodniu przez 3 lata, w tym 7 godzin tenisa stołowego i 3 godziny zajęć ogólnorozwojowych. Dodatkowo uczniowie będą cały czas pod opieką wykwalifikowanej kadry trenerskiej i pedagogicznej oraz będą brali udział w rozgrywkach i w obozach letnich i zimowych. – Szkoła i klub zapewniają odpowiednią bazę treningową, zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie – mówi dyrektor szkoły. – O przyjęciu do klasy sportowej decydować będzie test sprawności fizycznej lub rekomendacja klubu sportowego oraz zaświadczenie lekarskie dopuszczające do uprawiania wybranej dyscypliny sportowej. Warto dodać, że nasza szkoła ściśle współpracuje z klubem sportowym SMS-Włodawa.
Pomysł na utworzenie klasy sportowej o profilu tenisa stołowego zrodził się we Włodawie po licznych sukcesach młodych pingpongistów. To przede wszystkim zasługa powstałego przed kilkoma laty – dzięki pasji i zaangażowaniu Bożeny Hamziuk – klubu Stowarzyszenie Miłośników Sportu – Włodawa. Młodzi tenisiści odnoszą sukcesy nie tylko na stołach powiatu czy województwa, ale i kraju

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
1 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 01:15 am UTC
Ten miesiąc: 75 o godz. 05-24-2022 03:30 pm UTC
Ten rok: 112 o godz. 02-01-2022 06:07 am UTC