Home / Aktualności / Mniejszy budżet Włodawianki
pieniadze+1

Mniejszy budżet Włodawianki

Włodawianka, poza rywalami, zmierzyć się będzie musiała z mocno okrojonym budżetem. Działacze i piłkarze z nostalgią wspominać będą rok 2013, w którym wsparcie finansowe przekroczyło 70 tysięcy.

– Na piłkę nożną w klubie dostaliśmy od burmistrza Włodawy 43 400, a z powiatu 27 tys. – wylicza Ryszard Nilipiuk, prezes Włodawianki.

Na rok 2014 wsparcie finansowe zmniejszono prawie o połowę. – Z miasta otrzymaliśmy 27 tys., z powiatu tylko 10 tys. – mówi prezes.

– Taka kwota ma nam wystarczyć na seniorów, juniorów i trampkarzy. Szkoda, że nikt nie siadł i nie policzył, ile tak naprawdę pieniędzy potrzeba na normalne funkcjonowanie klubu w klasie okręgowej. Już nawet kibice wiedzą i o tym głośno mówią, że przydałoby się trzy, a nawet cztery razy więcej.

Mimo uszczuplonego budżetu drużyny przygotowują się do wznowienia rozgrywek. Po pierwszej rundzie seniorzy są liderem chełmskiej klasy okręgowej i wiosną będą toczyć bój o zwycięstwo w rozgrywkach.

– Celem sportowym jest wygrywanie z każdym przeciwnikiem i zajęcie na finiszu pierwszego miejsca. Co będzie potem? Na razie o tym nie myślimy – zapewnia szkoleniowiec Włodawianki Marek Drob.

Przed rokiem ekipa z Włodawy została zdegradowana do „okręgówki”. Na półmetku rozgrywek jest liderem, mając w dorobku 34 punkty, tyle samo co drugi Start Krasnystaw. Dzięki zwycięstwu w bezpośrednim spotkaniu, wyprzedza go w tabeli. – Najważniejsze, że w przerwie zimowej nikt z zawodników nie odszedł – cieszy się trener Drob.

Mówiło się ostatnio, że najlepszy strzelec Włodawianki Wojciech Więcaszek opuści zespół. Okazało się, że z planów wyjazdu piłkarza do pracy za granicę nic nie wyszło i snajper pomoże kolegom w rundzie rewanżowej.

– Nie ukrywam, że decyzja Wojtka o pozostaniu w zespole bardzo mnie ucieszyła. Jego doświadczenie i skuteczność z pewnością nam się przydadzą – przekonuje szkoleniowiec.

– Szkoda tylko, że na razie ma kłopoty z kolanem i nie trenuje. Nie zagrał w sparingu z Agrosem Suchawa.

W porównaniu do rundy jesiennej kibice, obchodzącej jesienią jubileusz 90-lecia Włodawianki, zobaczą ponownie pomocnika Jakuba Kuczyńskiego oraz obrońcę Jakuba Łubkowskiego. Pierwszy powrócił do klubu, drugi wznowił treningi. – Obaj piłkarze powinni być w szerokiej kadrze zespołu. Ich przyjścia nie rozpatrywałbym jednak w kategorii wzmocnień – uważa Drob.

– Na początku okresu przygotowawczego nie było najlepiej z frekwencją na treningach, teraz sytuacja się poprawiła. Zawodnicy pracują o różnych porach. Średnio na zajęciach mam 12-14 piłkarzy. Wiosenny terminarz będzie naszym sprzymierzeńcem.

Z zespołami z góry tabeli czyli Startem Krasnystaw, Granicą Chełm, Ogniwem Wierzbica i Bratem Cukrownikiem Siennica Nadolna gramy na swoim terenie. Jedynie z Kłosem Chełm, którego w pierwszej rundzie pokonaliśmy 3:1, zmierzymy się na wyjeździe.

źródło: Dziennik Wschodni , włodawianka.pl

About TV Włodawa

17 odwiedzających teraz
0 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC