Home / Mniej policjantów w Okunince
jezioro-biale

Mniej policjantów w Okunince

Wszystko wskazuje na to , że policjantów z Lublina, podczas tegorocznego sezonu letniego, będzie w Okunince przynajmniej o połowę mniej niż zwykle. Na utrzymanie takiej samej ilości funkcjonariuszy Komenda Powiatowa Policji we Włodawie nie ma pieniędzy , bo gmina Włodawa przekazała na ten cel znacznie mniej pieniędzy niż przed rokiem.

Do końca marca Komenda Powiatowa Policji we Włodawie ma obowiązek opracowania tzw. Koncepcji bezpieczeństwa. W dokumencie musi m.in.. określić, ilu policjantów z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w tym roku będzie potrzebowała do zabezpieczenia sezonu letniego w Okunince. W minionych latach, w czasie wakacji, policjantów z Włodawy wspomagało dziesięciu funkcjonariuszy z Lublina. Koszty ich utrzymania pokrywała zwykle gmina Włodawa. Dofinansowanie, jakie samorząd przekazał na ten cel w tym roku, jest za niskie na utrzymanie wystarczającej liczby mundurowych. Komenda wnioskowała o 35 tys. zł wsparcia, a dostała 20 tys. zł.

- W ostatnim czasie ceny wszystkich produktów i usług tak zdrożały, że na te pieniądze będziemy w stanie utrzymać może pięciu policjantów z Lublina. A przy liczbie etatów, jaką mamy w komendzie, nie zdołamy naszymi funkcjonariuszami zabezpieczyć Okuninki – mówi podpis. Wiesław Kuszpa, komendant włodawskiej policji. – Analiza zdarzeń wskazuje, że w sezonie turystycznym bezpieczeństwa powinno pilnować co najmniej 23 policjantów. To jednak nie tylko zadanie policji ale i gminy.

Wójt Tadeusz Sawicki tłumaczy, że gmina do tej pory nie miała informacji, ilu policjantów z Lublina  wesprze funkcjonariuszy włodawskich w zabezpieczeniu Okuninki.

-Czy naszych pieniędzy wystarczy na nocleg i wyżywienie policjantów, zależy od tego, ile komenda wynegocjuje  z właścicielami ośrodków. Wśród tych, których, znam rozpytam ile ewentualnie wzięliby za utrzymanie tylu osób. Ponieważ sierpień jest miesiącem, kiedy liczba turystów w Okunince spada, jest mniej zdarzeń, więc można rozważyć możliwość zmniejszania liczby policjantów pod koniec wakacji, albo w ogóle z nich zrezygnować. Będę jeszcze rozmawiał z komendantem w tej kwestii – zapewnia wójt Sawicki.

W komendzie przekonują, że wójt wielokrotnie informowany był o liczbie policjantów niezbędnych do wsparcia włodawskiej KPP w zabezpieczeniu sezonu.

- 10 policjantów z Lublina wspiera nas od kilku lat i, jak wspólnie uzgadnialiśmy, jest to minimum. Temat poruszany był na komisji bezpieczeństwa i porządku w starostwie, której wójt jest członkiem. We wniosku skierowanym do wójta we wrześniu 2011 roku jednoznacznie określiliśmy, ilu potrzebujemy funkcjonariuszy oraz, że środki przeznaczymy wyłącznie na zabezpieczenie sezonu turystycznego – dodaje komendant włodawskiej policji.

 

źródło:  SUPER TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

15 odwiedzających teraz
0 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 01:16 am UTC
Ten miesiąc: 26 o godz. 10-05-2023 01:16 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC