Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / MŁODZI PASJONACI GENEALOGII I HERALDYKI UHONOROWANI
mlodziez

MŁODZI PASJONACI GENEALOGII I HERALDYKI UHONOROWANI

mlodziez28 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki we Włodawie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowej Olimpiady Genealogiczno-Heraldycznej zorganizowanej przez nauczycieli tej szkoły: Ewę Połuszańczyk-Oksytiuk, Renatę Sidoruk i Joannę Uryniuk, nad którą honorowy patronat sprawowały Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

28 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki we Włodawie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowej Olimpiady Genealogiczno-Heraldycznej zorganizowanej przez nauczycieli tej szkoły: Ewę Połuszańczyk-Oksytiuk, Renatę Sidoruk i Joannę Uryniuk, nad którą honorowy patronat sprawowały Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
W tegorocznej edycji olimpiady udział wzięło 66 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu włodawskiego.
W kategorii wiedza z zakresu genealogii i heraldyki na poziomie gimnazjalnym 1. miejsce zajął Michał Iwaniuk (PG nr 1 we Włodawie), 2. – Julia Zarczuk (PG nr 2 we Włodawie), 3. – Klaudia Winiarczyk (PG nr 2), wyróżnienie – Piotr Demczuk (PG w Wyrykach); na poziomie ponadgimnazjalnym 1. miejsce – Eliza Kołodziej, 2. – Grzegorz Łukaszewicz, 3. – Monika Klepacka (wszyscy z I LO we Włodawie).
W kategorii drzewo genealogiczne rodziny na poziomie gimnazjalnym 1. miejsce zajął Paweł Orłowski (PG nr 1), 2. – Karolina Korneluk (PG nr 1) oraz Magda Wilczyńska (PG w Wyrykach), 3. – Kamila Gąszcz oraz Mateusz Siedlik (oboje z PG nr 2), wyróżnienia – Bartosz Chorąży, Magdalena Smuga, Karolina Polak oraz Klaudia Kowalczuk (wszyscy z PG nr 2); na poziomie ponadgimnazjalnym 1. miejsce – Eryk Popko (ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie).
W kategorii malarska lub plastyczna prezentacja dworów, dworków szlacheckich i chat chłopskich lub strojów szlacheckich, mieszczańskich i chłopskich Lubelszczyzny na poziomie gimnazjalnym 1. miejsce zajęła Paulina Andor (PG nr 2), 2. – Diana Bajko (PG nr 2) i Aleksandra Oksytiuk (PG nr 1), 3. – Mateusz Hetmański (SOSW we Włodawie), wyróżnienie – Żaneta Bielecka (SOSW); na poziomie ponadgimnazjalnym 1. miejsce – Sławomir Nowak (ZSZ nr 1 i II LO), 2. – Milena Chudzik, 3. – Martyna Kazimieruk, wyróżnienia – Agnieszka Pylak, Małgorzata Dorosz, Faustyna Pawluk (wszystkie z I LO).
W kategorii literacka lub komputerowa prezentacja przodków 1. miejsce zajął Michał Hawrył (PG nr 2). Pozostałych miejsc nie przyznano.
Zaproszeni goście – Wiesław Holaczuk, starosta włodawski, Leszek Popik, kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej starostwa oraz gospodarz szkoły – dyrektor Arlena Krawczuk uhonorowali laureatów i pozostałych uczestników zmagań olimpijskich dyplomami i książkami albumowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe we Włodawie.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

25 odwiedzających teraz
6 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 01:25 am UTC
Ten miesiąc: 162 o godz. 09-07-2017 04:36 pm UTC
Ten rok: 236 o godz. 05-11-2017 04:36 pm UTC