Home / Sport / Młoda szkoła kickboxingu
IMG_4086

Młoda szkoła kickboxingu

W Lublinie w Galerii OLIPM 24-11-2012 dzięki dotacji Zarządu Województwa Lubelskiego odbyły się Otwarte Mistrzostwa  Województwa Lubelskiego w Kickboxing wersji Light-contact. W zawodach brało udział 51 zawodników i zawodniczek z 7 klubów. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a walki były bezkontuzyjne .

Głównym organizatorem był Lubelski Okręgowy Związek Kickboxingu. W Zawodach wzieli udział zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” sekcji kickboxingu „Skorpion”.

Najlepiej zaprezentował sie uczeń ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie Piotr Romańczuk który w efekcie zdobył brązowy medal w kat 64 kg, staczając dwa bardzo dobre pojedynki.W kategori Juniorów dobrze zaprezentował sie również Oskar Stroński zostająć Mistrzem Województwa w light contact, Oskar wygrał swoje pojedynki na punkty.

Złoty medal również zdobyła Natalia Jańczak z ZsZ nr 1 i II LO we Włodawie w kat do 60 kg Juniorek. Najlepszą zawodniczką wybrano Izabelę Borzęcka SKKB Politechnika Lubelska a najlepszym zawodnikiem Pawła Wojtasiewicza również SKKB Politechnika Lubelska .

W turnieju walk pokazowych – kadeci młodsi – semi-contact wystąpili Patryk Zieliński z Krasówki, Mateusz Kaczanowski z Dubeczna oraz Aleks Rybczyński z Wlodawy. Najlepiej zaprezentował sie Mateusz Kaczanowski który po dwóch latach pokonał Aleksa Rybczyńskiego 4:0.

W turnieju walk soft dzieci na pałki Zwyciężył 7 letni Aleksander Fajks z Włodawy zostając mistrzem, wice mistrzynia została 8 letnia Karolina Jagiełowicz z Włodawy a trzecie miejsca zajeli 7 letni Dawid Dorosz z Hańska oraz 7 letnia Amela Olszewska również z Hańska.

W Walkach dzieci starszych soft Hubert Makolągwa z Kaplonos pokonał Monikę Konieczną z Włodawy. Dzieci dostały piękne statuetki oraz dyplomy, wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

Turniej oglądała Małgorzata „ZADRA” Choma z którą telewizja Lublin przeprowadziła wywiad, Małgosia jest brązową medalistką Mistrzostw Świata full-contact i ma niesamowity rekord walk w kickboxingu.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu z urzędu miasta Włodawa oraz dzięki Panu Wiesławowi Blicharskiemu właścicielowi firmy Handbud Włodawa która od lat wspiera klub kickboxingu z Włodawy.
Sekcja kickboksingu prowadzi nabór dzieci w wieku od 7 do 12 lat, informacje można uzyskać pod numerem telefonu 503 641 718.