Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Misiostwo świata! (Dzień Pluszowego Misia)
mis

Misiostwo świata! (Dzień Pluszowego Misia)

W środowe przedpołudnie, 28 listopada bibliotekę opanowały misie! Przybyły do nas pod opieką pań wychowawczyń z Miejskiego Przedszkola nr 2 we Włodawie, by Dzień Pluszowego Misia, który był 25 listopada, uczcić wśród książek.

Nasi mali goście w asyście dwóch dużych pluszowych misiów ochoczo zwiedzali bibliotekę, zapoznając się z rozwiązaniami architektonicznymi budynku i jego nowinkami technicznymi. Nic nie umknęło uwadze przedszkolaków, w każdej z agend biblioteki znalazły coś ciekawego, o co warto było zapytać. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się wystawa pokonkursowa pt.”Przyjaciół gromadka Kubusia Puchatka”, która znajduje się w galerii „Na Piętrze” i idealnie komponuje się z obchodzonym świętem.

Po pełnym wrażeń zwiedzaniu, grupa Tygrysków i Misiów powróciła do Oddziału dla Dzieci, gdzie w skupieniu wysłuchały bajki o Misiu Benjaminie. Następnie miś w osobie Bogusławy Górskiej przygotował dla dzieci niespodziankę – quiz „Misiowe ABC”, w którym maluchy w drużynach: Zielone Misie, Czerwone Misie – odpowiadały na pytania wykazując się ogromną wiedzą na temat postaci z ich ulubionych bajek. Obie grupy otrzymały dyplomy i gratulacje.

Kolejną ciekawostką był przegląd książeczek dla dzieci, których bohaterami są misie bardziej lub mniej znane przedszkolakom. Ku naszej uciesze książeczki rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Maluchy próbowały także swoich sił przy keyboardzie, który rozgrzany do czerwoności poddał się twórczości małych rączek.

Przedszkolaki przygotowały dla nas wspaniałą niespodziankę – opracowały Kodeks Małego Czytelnika, który został głośno odczytany i zaakceptowany przez wszystkie dzieci.

Po blisko półtora godzinnym spotkaniu przyszła pora na małe „co nieco”. Naszym przesympatycznym misiom zaczęło burczeć w brzuszkach więc postanowiły udać się na zasłużony obiad. Na pożegnanie poczęstowały się słodkimi krówkami, które obiecały zjeść na deser, już w przedszkolu.

Dziękujemy Wam bardzo za tę przemiłą wizytę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Joanna Orzeszko

źródło : mbpwlodawa. 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

13 odwiedzających teraz
1 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:20 pm UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 12-01-2022 07:40 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC