Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Miejskie autobusy na dobrej drodze
ratusz

Miejskie autobusy na dobrej drodze

Trwają negocjacje ratusza z firmą Garden Service na temat uruchomienia komunikacji miejskiej we Włodawie. Na razie – jak zapewnia burmistrz – wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeśli strony dojdą do porozumienia włodawianie nie tylko autobusem dojadą do szpitala, czy na rynek, ale też w sezonie nad Jezioro Białe i do Orchówka.

Samorządy powiatu włodawskiego i chełmskiego, na których terenie przebiega linia kolejowa Chełm – Orchówek zdecydowały o kursowaniu szynobusu w sezonie letnim. Być może od tego roku turyści wysiadający na ostatnim przystanku w Orchówku będą mogli dojechać do Włodawy, czy nad Jezioro Białe do Okuninki komunikacją miejską. Burmistrz Włodawy, Wiesław Muszyński od jakiegoś już czasu prowadzi negocjacje na temat utworzenia komunikacji miejskiej z firmą Garden Service, która przejęła trasy po włodawskim PKS. – Od dyrekcji przedsiębiorstwa otrzymaliśmy zapewnienie, że komunikacja powstanie – mówi burmistrz. – Do ustalenia pozostaje teraz jedynie kwestia rozkładu jazdy oraz zaplanowanie tras i rozmieszczenia przystanków. Oczywiście nie będzie to jakiś bardzo mocno rozbudowany twór, ale myślę, że kilka przystanków rozmieszczonych w kluczowych dla miasta miejscach powinno całkowicie rozwiązać problem dojazdu do szpitala, na rynek, czy do centrum. Jednocześnie sugerujemy przewoźnikowi, by sezonowo uruchomił trasy do Okuninki i Orchówka, gdzie znajduje się ostatni przystanek szynobusu kursującego z Chełma. W istotny sposób poprawiłoby to atrakcyjność turystyczną tej linii – dodaje Muszyński.

Jeżeli komunikacja miejska faktycznie powstanie, z pewnością pomoże obecnemu burmistrzowi utrzymać stanowisko w nadchodzących wyborach. We Włodawie, w której w ostatnich latach więcej się likwidowało (PKS, dworzec autobusowy, tartak, punkt Rejonu Energetycznego) niż budowało, takie działanie z pewnością zapadnie w pamięci wyborców. Szczególnie, że mamy rok wyborczy.

źródło: Nowy Tydzień (bm)

About TV Włodawa

31 odwiedzających teraz
2 gości, 29 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 39 o godz. 02:28 am UTC
Ten miesiąc: 157 o godz. 01-11-2019 10:05 am UTC
Ten rok: 157 o godz. 01-11-2019 10:05 am UTC